Відомий психіатр та всесвітньо відомий екперт з СДУГ (синдром дефіциту уваги та гіперактивності) Едвард Хелловелл написав книгу “Не відволікай мене”, в якій пояснює, як можна тренерувати увагу. Книга наводить корисні поради щодо підвищення розумової працездатності, вони допоможуть оптимiзувати себе.

Не тримай все у собі

Це може прозвучати абсурдно, але так і є. Ми запам`ятовуємо все, або майже все, або ми впевнені, що зможемо запам`ятати все. Наш мозок намагається не забути, ми отримуємо ще більше інформації, думаємо, навантажуємо мозок ще більше, і як результат – забуваємо більшу частину. Занотуйте усі думки, класифікуйте їх по терміновості, важливості, тематиці. Запишіть нюанси, на які необхідно звернути увагу і сконцентруватись, з чим можуть виникнути проблеми. Можливо, хто зможе допомоги з тим чи іншм питанням.

“Щоденник часу”

Все, що ми можемо виміряти, все можна контролювати. Це стосується усіх аспектів. Наприклад, дієтологи радять вести щоденник харчування, щоб потім можна було підрахувати кількість БЖВ. З точки зору концентрації, необхідно записувати скільки часу витрачено на безглузді та непотрібні речі. Як правило, це перегляд ТВ або марно витрачений час на інтернет та соціальні мережі. Почність записувати і будете здивовані, як багато часу йде в нікуди. Поставте собі питання “Коли я витрачаю найбільше часу марно? Чому це відбувається? Як це можна виправити”

Хвилинні справи

Що скривати, у всіх нас є cправи на декілька хвилин, але у метушні забуваємо за них, постійно відкладаємо на потім. Складіть такий спиок, чтоб у вільний час була можливість це зробити. Це може бути дзвінок до родичів, про який згадуєш пізно ввечері і обіцяєш завтра не забути, полити квіти, які вже майже стали екібаною, випрати те, до чого поки не дійшли руки, це може бути саме те, про що ти тільки що згадав.

Тверде “ні”

Напевно, всім знайоме відчуття, коли ти тільки но почав щось робити, а всім на цій планеті щоь від тебе потрібно. Бісить. В такі моменти потрібно навчитись говорити тверде ні, не відволікатись і не спокушатись, було б доречно на час забути про телефон. Якщо не хочете образити колег, потрібно підготувати фразу, щось типу “Я б допоміг, але зараз зайнятий важливою роботою”.

корисні поради щодо підвищення розумової працездатності

Чіткий план

Ні для кого не секрет, що чіткий план підищує ефективніть. Заведіть щоденник, це одразу підвищить зібрансть. Це наведе лад у думках. Не забудь викинути все, що відволікає та заважає на робочому місці і вдома.

Успіхів та наснаги!

*На правах реклами