Для здорового волосся потрібно не менше догляду, ніж для шкіри. Причому більшою мірою результат залежить не так від використовуваних засобів, як від звичок, які можуть зашкодити його стану. Стилісти назвали головних винуватців негарного волосся, серед яких неправильне використання шампуню та кондиціонера.

Вибір шампуню навмання

Шампунь є одним з головних факторів, який дозволяє отримати гарне волосся. Чим більше пошкоджене волосся, тим менш лужним має бути шампунь, попереджають експерти. Наприклад, для нормального волосся краще не використовувати агресивні шампуні і засоби, збагачені компонентами, що доглядають, оскільки вони вимивають колір і погано промивають незабарвлене волосся.

Занадто часто використання кондиціонера

Бальзам-ополіскувач потрібний тільки волоссю більше п’яти сантиметрів завдовжки, у всіх інших випадках можна обійтися одним шампунем. Крім того, стилісти не радять наносити кондиціонер на шкіру голови, особливо за її підвищеної жирності. Важливою є і щільність кондиціонера. Наприклад, пористому і освітленому волоссю не підійде кондиціонер для фарбованого або нормального волосся, пише Marie Claire.

Нестача вологи

Занадто сухе повітря негативно впливає на стан волосся, тому важливо не забувати про його зволоження, особливо взимку. Допомогти можуть і спеціальні засоби, що не змиваються для волосся, але користь від них незначна.

Неправильне використання масок

Якщо тримати маску менше зазначеного виробником часу, вся процедура виявиться безглуздою, зазначають фахівці. Для того, щоб засіб глибоко проник у структуру волосся, йому потрібен час. У деяких випадках необхідно використовувати додаткове тепло, завдяки йому волосся стане м’яким і блискучим.

Прісна вода після купання у морі

Після солоної морської води важливо обполіскувати волосся прісною, оскільки при висиханні солона вода утворює кристали солі. Вони, у свою чергу, рихлять і висушують волосся, викликаючи їх ламкість.

Часте фарбування різними відтінками

Часте бажання кардинально змінювати колір волосся завдає їм серйозної шкоди. Професійний перукар спробує пом’якшити вплив на волосся агресивних барвників, проте дотримуватися потрібних технологій фарбування самостійно дуже складно.