Якщо ви переживаєте через те, що скажуть чи подумають про вас оточуючі (зауваження людей в метро ви теж не можете залишити без уваги), то цей матеріал для вас. Ми знайшли чотири способи, які допоможуть вам розслабитися і перестати прислухатися до голосів за спиною.

У тебе таке довге волосся — не хочеш постригтися?
Чому ти дозволяєш своєму синові виходити з-за столу? Адже він ще не доїв!
Ну, в тебе, звичайно, дуже мало шансів знайти хорошу роботу.
А чому ти вирішила не записувати дитину в дитячий сад? Так же не можна.

Це лише сота (якщо не тисячна) частина всіх дратівливих коментарів, які ми чуємо кожен день в свою адресу. Багато «коментаторів» в принципі переконані, що свобода слова — це право озвучувати все, що приходить в голову (тільки от думати про доречність висловлювання чомусь необов’язково). Ні, ви, звичайно, можете вступити в суперечку, навести якісь аргументи, спробувати відстояти свою позицію, але, швидше за все, спроби виявляться даремними. Ви просто втратите час і нервові клітини — ваш співрозмовник і так, без всіх цих розмов, знає, що ви неправі, і міняти свою точку зору явно не має наміру. А раз знає і не має наміру, то й розмову продовжувати не варто.

Боротьба з подібними зауваженнями полягає не в тому, щоб захистити і відстояти себе, а в тому, щоб не звертати на них уваги. Не дозволити людям, яким, по суті, плювати на те, що відчувають і думають інші, зруйнувати вашу нервову систему і збити вас з пантелику. Як це зробити? Зараз розповімо.

Зосередьтеся на тому, що по-справжньому важливо

Досить складно переживати і турбуватися через те, що про вас думає людина, якщо її немає у вашому медіапросторі. Навіщо взагалі стежити за її життям? Якщо не можна уникнути контакту офлайн, то найвірніший спосіб зменшити шкідливий вплив — це не зустрічатися онлайн. Так що без вагань натискайте «відписатися» у всіх соціальних мережах і замість пустого нервування зосередьтеся на тому, що вимагає вашої уваги тут і зараз — подумайте про роботу, про гроші, сім’ї або власне здоров’я. Зрештою, придумайте, як і з ким будете відзначати Новий рік. Повсякденні справи — ось що ви реально можете контролювати. А намагатися вплинути на думки іншої людини вам точно не під силу (якщо ви, звичайно, не Кашпіровський).

На самоті

Не приймайте на свій рахунок

Думки, висловлювання і побоювання оточуючих не мають до вас ніякого відношення. Люди роблять висновки, в тому числі і про вас, виходячи з власного світосприйняття. Вас звинувачують у тому, ніби ви займаєтеся благодійністю з корисливих мотивів? Окей, не варто через це засмучуватися і з піною у рота доводити протилежне. Зрозумійте: в світі людини, яка вам це приписує, справи йдуть саме так — якщо вона і допомагає комусь, то тільки заради власної вигоди.

Більше того, коли хтось веде себе грубо й агресивно, він просто транслює те, що відчуває в даний момент. Ну хіба людина, у якої все добре, буде зриватися або робити уїдливі зауваження? Навряд чи. Поведінка інших людей — це відображення їх внутрішнього стану, і він ніяк не пов’язано.

Нервуватись

Не зациклюйтеся (і не займайтеся перемиванням кісточок)

Все почалося з того, що ви зустрілися в кафе. Він зробив вам зауваження, ви, природно, відповіли йому тим же. Потім ви прийшли в офіс і в обідню перерву детально обговорили з колегами ранкову зустріч. А ти що? А він що? А ти? А в мене була така ж ситуація. А ти бачила, що він написав у фейсбуці? Коли настав час повертатися до роботи, ви вже детально проаналізували ваш діалог і знайшли в ньому кілька таємних смислів. Знайоме? Якщо так, то в наступний раз, перш ніж вишукувати в чиїхось соціальних мережах «приховану інформацію» і по вигину брів намагатися зрозуміти, що людина думає насправді, дістаньте своє посвідчення співробітника СБУ і… Що? У вас його немає? Тоді до чого всі ці ігри? Подібні розмови тільки підсилюють вашу залежність (так-так, саме залежність) від людини й посилюють його вплив на вас. Ну невже ви не можете знайти більш цікаву тему для дискусій?

Якщо у вас не виходить зусиллям волі «викинути» ненависну людину з голови, то спробуйте її (голову) чимось зайняти. Відвідайте театр, поїдьте на вихідних за місто, розберіть речі в шафі, сходіть з вашим самим веселим другом на каток. Пара потрійних тулупів — і ви точно забудете про все.

Обговорення

Заткніть вуха (в прямому і переносному сенсі)

Найкращий спосіб не чути неприємні розмови неприємних людей — це заткнути вуха. Якщо використовувати беруші не виходить (норми етикету — від них нікуди не дітися), то замініть їх на беруші уявні. Загалом, використовуйте будь-який привід, щоб уникнути непотрібних обговорень. Наприклад, в наступний раз, коли хтось у вашій присутності почне брехати, підіть з кімнати, сказавши, що вам терміново потрібно зателефонувати. Або просто переведіть все в жарт — іронія взагалі краща протиотрута від злостивості.

Немає нічого поганого в тому, щоб хотіти подобатися і хотіти бути прийнятим суспільством. Не в наших силах вплинути на те, що подумає про нас це саме суспільство. Дозвольте іншим марширувати так, як їм хочеться — просто переконайтеся, що бій вашого барабана звучить голосніше.