Дієтолог Катерина Ященко перерахувала 7 основних принципів харчування, дотримуючись яких можна скинути зайву вагу.

Перше і найголовніше – надходження поживних речовин не повинно перевищувати витрати. Іншими словами, ви не повинні з’їдати більше калорій, ніж можете потім витратити.

Друге – намагайтеся харчуватися максимально різноманітно, щоб забезпечити організм білками, жирами та вуглеводами, а також вітамінами та корисними мікроелементами. Не можна сидіти на чистій білковій дієті тривалий час – організм повинен отримувати все, що йому потрібно.

Третє – організуйте свій розпорядок дня таким чином, щоб у вас було 3-4 прийоми їжі на день. Не намагайтеся впхнути весь калораж в один прийом їжі, наприклад, вечерю. Це дуже шкідливо.

Четвертий принцип – приймайте їжу, орієнтуючись на почуття голоду та насичення. Не треба їсти тому, що треба чи час настав.

П’яте – пийте достатню кількість води відповідно до своєї ваги. Дотримуйтесь водного балансу.

Шосте – здоровий сон украй важливий для нормалізації ваги. Спіть щонайменше 7 годин на добу.

Сьоме – обов’язково додавайте фізичну активність, це запорука здоров’я. Якщо не можете тренуватися у залі, хоч би ходіть пішки (норма — 10 тисяч кроків на день).

«Знання – це добре, але без дії вони не працюють. Мало знати що є, треба зуміти вбудувати цю їжу в свій ритм і спосіб життя», – зробила висновок експерт.

Сподіваємося, що ці прості правила допоможуть вам не лише позбутися зайвої ваги, але й загалом покращити здоров’я та самопочуття.