Інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда — один з найбільш дієвих і молодих методів ДРТ. Перша вагітність з використанням протоколу ІКСІ зареєстрована в Бельгії, в кінці 20 століття. Завдяки відкриттю метода, стало можливим подолання важких форм безпліддя у чоловіків. Діти, зачаті із застосуванням методу ICSI, сьогодні народжуються по всьому світу.

Коли виникає необхідність в ICSI

 • стандартний цикл ЕКЗ не призводить до запліднення яйцеклітин, або існує дуже низький відсоток запліднення;
 • наявність у партнера патологічних змін сперми — астенозооспермії, тератозооспермії, олигозооспермії, що негативно впливає на ймовірність запліднення in vitro (IVF);
 • у разі повної відсутності сперматозоїдів в еякуляті, коли їх можна отримати виключно шляхом біопсії яєчка;
 • при використанні кріоконсервованої сперми з низькою кількістю і якістю сперматозоїдів;
 • за умови виявлення менше 80% зрілих сперматозоїдів по результату гіалурон зв’язуючого тесту;
 • при наявності антиспермальних антитіл в еякуляті (MAR-тест більше 50%).

Основні етапи підготовки до ІКСІ

AvMJrO6pgkkZwJDSy9LlHRWdcWqtywAK6meOsgs21GjeILvNzQ-IRgJ1JN6y92pTOCjS9wODgWGJZGyaEGf6DsRIbVKAxNAxs2Lzk1TAVMfapbDbQlDtmwrFhtQGUUxbq7rK4rqv

Діагностичні процедури

Підготовка до ICSI спрямована на підвищення шансів успішної вагітності, тому нею доведеться займатися обом партнерам. Перелік обстежень залежить від конкретних причин безпліддя пари. Перш за все, чоловікові і жінці потрібно пройти повне обстеження, що включає наступні процедури:

 • Чоловікові:

– спермограма для визначення якості сперми;

– аналізи на наявність статевих інфекцій;

– гормональні проби, що виявляють рівень цілого ряду специфічних гормонів.

 • Жінці:

– мазок на статеві інфекції;

– гормональний тест;

– цитологію шийки матки;

– УЗД та інші види обстежень за списком, який підготує лікуючий спеціаліст.

Обидва партнери здають генетичний аналіз на сумісність і кров на резус-фактор.

Нормалізація способу життя

В період підготовки до процедури ІКСІ слід істотно скорегувати спосіб життя, виключивши фактори, що негативно впливають на здатність до зачаття:

 • повністю відмовитися від алкоголю і куріння;
 • нормалізувати харчування;
 • позбутися від стресів і надмірних фізичних навантажень;
 • чоловікові на цей час відмовитися від відвідування лазні і сауни;
 • не приймати деякі ліки.

Якщо є хронічні захворювання, які передбачають постійний прийом гормональних препаратів, варто поінформувати доктора. Повний комплекс обстежень і вживані заходи допоможуть виключити будь-який ризик для ембріона і підвищити шанси на успішну вагітність.

Про результативність ICSI

3-eoK4nDBjyLN-REpw_DwtN9e_CjD3JBLX2ZXGBHoTDTNY5liWpFe6v7PJ1Fp7iZyidZ0SCcqq1aS2TXHB5PnnI_dzX749SIrtTf3HjQSAiJOfcKQFXkBCLm6sbYnUZQ2AEdRI-E

ІКСІ — набагато більш результативний метод, ніж звичайне ЕКО, оскільки процес зачаття проходить під повним контролем лікаря-репродуктолога. Навіть якщо в чоловічій спермі взагалі немає живих сперматозоїдів, зачаття стає можливим: в цьому випадку проводиться пункція яєчка для штучного отримання необхідного насіннєвого матеріалу.

Шанс на нормальний розвиток ембріона істотно залежить від якості статевих клітин. При ІКСІ лікарям належить вибрати найбільш сильний сперматозоїд, і з використанням спеціального інструменту, під електронним мікроскопом вести його в яйцеклітину.

Ретельна підготовка до процедури багаторазово збільшує шанси на штучне настання вагітності. Результативність методу на сьогодні перевищує 60%, і багато пар знайшли довгоочікуване щастя, ставши батьками здорових малюків.

*На правах реклами