Лікарка-репродуктологиня Ксенія Хажиленко розвінчала міф про те, що тривалий прийом жінками протизаплідних таблеток може зменшувати резерв яєчників.

На своїй сторінці у Facebook вона зазначила, що такий міф прийшов на зміну іншому, протилежному: протизаплідні таблетки зберігають резерв. Однак, вона нагадала, що такі препарати працюють шляхом пригнічення овуляції.

“Робота яєчника облаштована таким чином, що одночасно з фолікулом, який вибивається вперед, до овуляції, щомісяця ще близько тисячі фолікулів на дуже ранньому етапі свого розвитку атрезується (гине)”, – написала лікарка.

Таким чином,за її словами, пригнічення овуляції пігулками зберігає одну яйцеклітину, проте не зберігає решту.

Читайте також:  Бадьорять не гірше кави: 4 корисні напої, які допоможуть прокинутися

“Це цілком природньо, адже яєчник не готує зазделегідь фолікули для потенційної овуляції, як це буває в звичному природному ритмі. Більш того, улюблений нами антимюлерів гормон (АМГ) також буде трохи менше, з тих саме причин. Адже виробляється він саме тим, “підготовчим” пулом фолікулів, котрі знаходяться при надії вибитися в лідери найближчими місяцями”, – зауважила Хажиленко.

За її словами, зазвичай нормальний процес фолікулогенезу відновлюється протягом 2-3 місяців.

“Природа не любить зайвих необґрунтованих енерготрат: не хочеш овулювати – твоя справа, а я притримаю ресурс для кращих часів. Проте довго тримати його не виходить, адже процеси життєдіяльності в яєчнику невпинні, як і рух сонця небосхилом, і те що має за вищими приписами гинути – загине незалежно від нашого бажання чи контрацептивного впливу”, – сказала вона.

Читайте також:  Названий продукт, який на 50% збільшує ризик смерті при раку кишечника

Лікарка також підкреслила, щопо закінченні прийому пігулок відновлення овуляції та вигляду яєчників переважно відбувається швидко– сучасні контрацептиви містять дуже стримані дози гормонів.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News