Якщо із завидною регулярністю вашими супутниками стають роздратування, почервоніння і свербіж, то вітаємо, шкіра у вас чутлива і потребує особливого, продуманого догляду. Якого саме, нам розповів професійний косметолог.

Чутлива шкіра володіє підвищеною чутливістю до їдких і токсичних речовин, а також підвищеною реактивністю. Тобто вона буде реагувати навіть на мінімальну кількість певного інгредієнта в складі на відміну від звичайної шкіри. Але в цій ситуації є і позитивний аспект: поведінка чутливої шкіри досить непередбачувана. Це залежить як від індивідуального стану всього організму в цілому, так і від самого дратівної речовини, яка міститься в косметиці. Причина може бути в комбінації якихось компонентів і їх спільної реакції.

Реактивність проявляється у вигляді почервоніння, печіння, припухлості і навіть свербіння – це запальна реакція шкіри як відповідь імунних клітин на той чи інший вплив. При цьому, як правило, розширюються судини, підвищується проникність капілярів, рідина виходить в навколишні тканини, що призводить до набряклості.

Володарі чутливої шкіри повинні зупинити свій вибір на косметиці, яка спрямована на зволоження і відновлення бар’єру, захист від УФ-випромінювання. Тобто важливим буде використовувати засоби з антиоксидантами, а також засоби, що зменшують реактивність шкіри.

Основний вид засобів для такої шкіри-це ламелярні емульсії. Вони відрізняються від традиційних емульсій (вода в олії і олія у воді), за структурою наближені до ліпідів шкіри людини. У них жирові краплі стабілізовані водною фазою. Такі емульсії сприятливо впливають на роговий шар, відновлюють його і захищають.

Забудьте про агресивні пілінги і скрабування. Якщо мова йде про хімічні пілінги, то допустимі ферментативні пілінги, що працюють на рівні рогового шару. Можна пропонувати біоревіталізацію або препаративні методи омолодження. Правда, врахуйте, що анестезія буде призводити до більш сильного подразнення шкіри і періоди реабілітації будуть довше. Але при коректній підготовці з правильною підтримкою препаратами ускладнень бути не повинно.

А ось щадні пілінги рекомендую використовувати один раз в півтора-два тижні. Виняток можуть становити окремі ділянки на обличчі у вигляді Т-зони, схильні до жирності і утворення комедонів. У цій зоні можна використовувати подібні засоби раз в тиждень.

Також підійде гоммаж, який легко наноситься на шкіру і при легкому дотику скочується з поверхні шкіри, ретельно очищаючи роговий шар, але при цьому не дратуючи її. Також дуже гарні ферментативні пілінги на основі папаїну і бромелаїну. Вони прискорюють процес відлущування, роблячи шкіру рівною і гладкою.

Маски для обличчя можна розділити на 2 типи: гелеві або гідро-гелеві маски, в чий склад входять антиоксиданти і протизапальні компоненти. А також більш поживного характеру, але з вмістом речовин (лляна олія, омега-3 масла, багаті ліноленовою кислотою), що знижують реактивність шкіри. Користуватися ними можна в міру необхідності або раз-два в тиждень. Гірше вони точно не зроблять.

Для чутливої шкіри краще не використовувати типові креми, оскільки вони містять емульгатори — сильні подразники для чутливої шкіри. Це може бути легкий крем, але за хімічною будовою це буде ламелярна емульсія, здатна відновити бар’єр шкіри. Якщо ми говоримо про заспокійливі сироватки, то вони, як правило, містять гіалуронову кислоту, екстракт алое, гамамелісу. Тобто ті інгредієнти, які швидко усувають почервоніння і роздратування на шкірі.

Лабораторія Bioderma випускає дерматокосметологічні засоби, що застосовуються в комплексному лікуванні та профілактиці різних шкірних захворювань. Вона є одним з лідерів в технології виробництва, засобів медичної косметики, яка широко використовується сучасними дерматологами. При розробці нових препаратів фармацевти і фармакологи Лабораторії орієнтуються, в першу чергу на потреби лікарів і їх пацієнтів. Придбати продукцію Bioderma можна в інтернет-магазині косметики ASTRA.

Що має бути в складі

Запам’ятайте одне просте правило: в складі будь-яких засобів догляду для чутливої шкіри повинні входити речовини, які зменшують реактивність. Наприклад, бісаболол і азулен-біологічно активні речовини, отримані з аптечної ромашки, бета-глюкан, рослинні екстракти (зелений чай, алое, гамамеліс, лаванда). Також група антиоксидантів, які блокують процес окислення. До найвідоміших антиоксидантів відносяться селен, токоферол (Вітамін Е), бета-каротин, коензим Q10.

Крім них, мають місце бути імуномодулятори, які зміцнюють шкірний імунітет, масла, збагачені ліпідами і поліненасиченими жирними кислотами (лляна олія, масла Омега-3). Останні сприятимуть відновленню ліпідного шару. Також повинні бути присутніми цераміди і фосфоліпіди. Вони дають і зволоження, і живлення шкіри.

Чого не повинно бути в складі

Консервантів! Звертайте увагу на упаковку, віддаючи перевагу, наприклад, закритій банці за типом помпи, куди не потрапляє кисень і не відбувається окислення. Така упаковка буде перешкоджати розмноженню мікроорганізмів, які своїми продуктами життєдіяльності викликають роздратування шкіри і провокують інфекційне запалення. Одне з найбільш небезпечних поверхнево-активних речовин-це лаурилсульфат натрію. Ці Пави, як правило, додаються в рідкі пінисті продукти (в шампуні, засоби для вмивання). Ці речовини будуть викликати роздратування, почервоніння і сухість шкіри.

Чутливій шкірі перш за все потрібен догляд, який буде знижувати її чутливість. У нічних засобах, як правило, містяться альфа-гідроксикислоти (AHA) або ретинол – це занадто агресивні компоненти, які не підходять для власниць чутливої шкіри.

Ароматичні речовини як натурального, так і синтетичного походження. Дуже часто додають ефірні масла, які дають непередбачувані реакції у вигляді почервоніння, свербіння. Це космецевтика в розряді лікувальної косметики, яка індивідуально підбирається для власників такої шкіри на консультації у лікаря.

Барвники – як правило, в лініях, розроблених спеціально для чутливої шкіри, барвники не містяться. Якщо ви вирішили експериментувати, то будьте обережні при виборі засобів.

Кислоти і луги — і ті, і інші сильно пошкоджують роговий шар. Глибина пошкодження залежить від концентрації речовини і pH шкіри. Як правило, навіть кислотні пілінги не пропонуються пацієнтам з чутливою шкірою з метою омолодження або оновлення рогового шару. Також в складі багатьох засобів присутні деякі інгредієнти (в незначних кількостях), яких немає в списку, що викликають роздратування або алергічні реакції.

Крім того, не повинно бути речовин, що викликають фотодерматит при попаданні ультрафіолетового випромінювання на шкіру. Серед найпоширеніших-масла лимона і бергамота.

Як правильно наносити засоби догляду

По масажних лініях від центральної частини обличчя до периферії: від центральної частини чола до скроні, від носа по вилицях і від середини підборіддя до кута нижньої щелепи, з подальшим легким поплескуванням.

*На правах реклами