Цинк є важливим мінералом, від нього залежить стан імунної системи, здоров’я шкіри, волосся, зубів і нігтів, а також лібідо. Лікарі розповіли, як визначити його дефіцит за зовнішніми ознаками.

На брак цинку вказують ламкі нігті з білими плямами, випадання волосся, неприємний запах і наліт на язиці, зміна смакових відчуттів, виразки в роті, плями і прищі на шкірі, в’яла шкіра, тендітні кістки.

У жінок в постменопаузі зниження концентрації цинку та інших мікроелементів в крові може вказувати на переддіабетичний стан.

Дефіцит цинку, за словами медиків, часто зустрічається у строгих вегетаріанців і веганів, а також у тих, хто зловживає алкоголем.

Читайте також:  Профілактика застуди: експерт назвав способи, які допомагають її зупинити

Недолік цинку веде до ослаблення імунної системи, збільшення простудних захворювань, поганого загоєння ран, втоми, низького статевого потягу.

Це другий (після заліза) поширений метал. Найвища концентрація цинку визначається в м’язах (60%) і кістках (30%), а також в передміхуровій залозі і спермі.

Тільки 20-40% цинку засвоюється з їжі. За словами фахівців, цинк з продуктів тваринного походження засвоюється краще в порівнянні з рослинною їжею.

Крім того, потрібно враховувати, що у всіх зернових, бобових, олійних культурах міститься фітинова кислота (фітати), яка перешкоджає засвоєнню цинку.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News