Дослідження, проведене в США, показало: якщо людина хвора застудою або грипом, йому не потрібно закривати рот долонею при чханні або кашлі, щоб не заразити оточуючих. Замість цього фахівці рекомендують чхати, кашляти і сякатися в рукава одягу.

Співробітники Університету Уейк Форест встановили, що мікроби застудженої людини поширюються в радіусі двох метрів від неї в разі чхання та кашлю. Патогени, включаючи вірус грипу, здатні проникнути в організм через слизові, при цьому шлях їм люди створюють самі, коли стосуються власного обличчя.
 
Медики поставили експеримент – на їх прохання кілька людей протягом трьох годин розміщувалися за столами, займаючись офісною роботою. Спостереження за учасниками виявило наступне: в середньому, протягом години людина, задіяна на офісній роботі, стосується лиця не менше 16 разів, причому половину з них вона торкається до губ, близько п’яти разів – до внутрішньої поверхні ніздрів, два рази – до очей. «Таким чином, люди, самі того не помічаючи, підвищують ймовірність захворювання в небезпечний сезон», – підкреслюють фахівці.
 
Щоб послабити ризики захворювання, лікарі рекомендують дотримуватися більш здорових звичок, ніж доторк до лиця. Вони вважають неправильним закривати при чханні або кашлі рот долонею. У цей час на руки потрапляють віруси і бактерії, які без праці переміщуються на навколишні різноманітні предмети, погрожуючи заразити інших людей. Тому, кажуть лікарі, найбезпечніше чхати і кашляти в рукав.

«Можливо, зовні це виглядає досить неестетично, але з точки зору санітарії та практичності є найкращою стратегією поведінки», – пояснили автори дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗМІЦНИТИ ЗДОРОВ’Я ВЗИМКУ

Читайте також:  Названо ягоду, яка допомагає зберегти зір в літньому віці

НАЙКОРИСНІШІ ЗИМОВІ ПРОДУКТИ

ЯК ЗМІЦНИТИ ЗДОРОВ’Я В МІЖСЕЗОННЯ