Як заявив глава Всесвітньої профспілки лікарів WMA Леонід Ейдельман, медики очікують глобальну епідемію в найближчі роки, можливою причиною якого стане один з коронавірусів.

– Ми знаємо, що в найближчі кілька років світу загрожує велика епідемія. Це буде якийсь новий вірус. Ми поки не знаємо, який, але, можливо, це буде один з коронавірусів, – сказав він.

За словами лікаря, коронавірус проходить як звичайна застуда з нежиттю і кашлем. Але проблема в тому, що віруси мутують. Так, одна зі змін у 2003 році викликала важку епідемію (SARS). Як зазначив Ейдельман, чимало лікарів і медсестер тоді захворіли і навіть померли.

Він нагадав, що в історії людства вже були випадки глобальних епідемій, наприклад, грип «іспанка».

– За різними оцінками, від 50 до 100 мільйонів людей загинули. ВООЗ в останні роки попереджає, що такого типу епідемії можуть бути найближчим часом – – попередив фахівець.

Медики рекомендують не відвідувати тваринницькі ферми і ринки, уникати контактів з тваринами і птахами, а також по можливості не контактувати з особами з симптомами ГРВІ.

Наприкінці грудня китайська влада повідомила про спалах пневмонії невідомого походження в місті Ухань провінції Хубей. Збудником захворювання став новий тип коронавірусу.

Станом на 20 січня зареєстровано 291 випадок зараження. Шестеро людей померли. Вірус вже поширився за межі Китаю, випадки зараження зафіксовані в Південній Кореї, Японії і Таїланді.

Як заявила раніше глава підрозділу нових захворювань ВООЗ Марія Ван Керкхове, новий тип коронавірусу може передаватися повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.

Коронавірус може провокувати ураження дихальної системи, шлунково-кишкового тракту, нервової системи.

На думку лікаря і телеведучого Олександра Мясникова, епідемія коронавірусу, що спалахнула в Китаї, може привести до масової загибелі людей, як це було 100 років тому під час спалаху вірусу свинячого грипу.