Здоров’я кишечника — один із найважливіших факторів, що впливають на наше загальне самопочуття, від настрою та імунітету до керування вагою. Якщо ви не знаєте, з чого почати, ось шість порад від дієтолога.

Крім власного «мозку», що містить 150 мільйонів нервових клітин, кишечник також є домівкою для трильйонів бактерій, які відіграють життєво важливу роль у забезпеченні необхідними поживними речовинами, налаштуванні імунної системи та навіть зміні функції мозку та інших органів, пише Express.

Кишечник і мозок «розмовляють» один з одним на регулярній основі, використовуючи спеціальні хімічні месенджери, які виробляють бактерії, які живуть у нашому кишечнику. Серед них ми можемо знайти дофамін та серотонін, також відомі як гормони щастя або «хорошого самопочуття». Хоча зв’язок між кишечником та мозком є ​​двостороннім, понад 80 відсотків повідомлень відправляються з кишечника в мозок, а не навпаки.

Підтримайте імунітет

Існує міцний зв’язок між здоров’ям кишечника та імунною системою.

Бактерії в нашому кишечнику “вчать” нашу імунну систему тому, що шкідливо, а що ні. Це допомагає переконатися, що імунна система не надто гостро реагує на вплив антигенів і контролює запалення.

Важливі бактерії процвітають, коли ми їмо багато рослинної клітковини; отримати деякі вправи; добре спати та справлятися зі стресом.

Їжте 30 рослин на тиждень

Різноманітна кишкова мікробіота пов’язана з найкращим здоров’ям, і для того, щоб бактерії процвітали, потрібно їх добре годувати. Люди, які їдять 30 або більше різних рослинних продуктів щотижня, ймовірно, мають набагато різноманітнішу кишкову мікробіоту, ніж ті, хто їсть 10 або менше.

Висипайтеся

Достатня кількість сну має вирішальне значення для загального самопочуття, але позбавлення сну може порушити зв’язок між нашим кишечником і мозком.

Будьте на природі

Проведення більшої кількості часу на відкритому повітрі також дуже впливає на кишкові бактерії.

“Також рекомендується піддавати себе впливу денного світла рано-вранці, щоб допомогти вашому тілу дізнатися, коли спати вночі”.