Рак простати знаходиться на третьому місці по поширеності серед інших форм раку. Хвороба небезпечна тим, що симптоми раку простати на ранній стадії майже не проявляються, а в запущеній формі хвороба важко піддається лікуванню. Але при своєчасній діагностиці хворий може розраховувати на повне одужання. Дізнайтеся 3 ранніх симптомів раку простати, і це може врятувати життя вашого улюбленого чоловіка!

Простата, або передміхурова залоза, відіграє важливу роль у функціонуванні сечостатевої системи і для якості інтимного життя чоловіка. Тому навіть при наявності незначних фізіологічних змін слід негайно звернутися до лікаря.

Рак простати: чому важливі регулярні обстеження

Згідно з даними Національного інституту онкології США в Америці більш ніж в 160 тис чоловіків щороку діагностується рак простати. Така статистика дуже невтішна. Але є і хороша новина: на ранніх стадіях захворювання легко піддається лікуванню, і відсоток повністю видужалих становить 98 і вище. У важких випадках, коли уражена не тільки простата, але і сусідні тканини і органи, відсоток видужалих знижується до 30.

Таким чином, регулярні обстеження допоможуть вчасно виявити хворобу. Разом з тим, на сьогоднішній день немає єдиної думки з приводу обов’язкового обстеження для чоловіків всіх віків. Але лікарі рекомендують чоловікам у віці від 56 до 69, і навіть молодше, якщо це афроамериканці або є спадкова схильність, регулярно обстежуватися у фахівця.

Справа в тому, що симптоми раку простати майже не виражені на ранній стадії, і тільки ефективна діагностика може визначити рак простати. Якщо ж симптоми проявляються, то це ще не означає, що хвороба зайшла надто далеко і важковиліковна. Лікарі називають симптоми, що вказують на наявність хвороби, яка прогресує, але все ще знаходиться на ранній стадії і піддається лікуванню. Важливо вчасно звернути на них увагу і почати приймати заходи.

Симптом раку простати #1: утруднене сечовипускання

Простата, або передміхурова залоза, розташована під сечовим міхуром і уретрою. При сечовипусканні сечовий міхур викидає вміст у передміхурову залозу, звідки сеча переходить в уретру.

З віком простата збільшується в розмірах. Таке явище називається доброякісна гіперплазія простати, або збільшення простати. Воно так само, як і рак простати, призводить до утруднення сечовипускання.

Симптоми, які вказують на порушення у функціонуванні простати, а також симптоми раку простати на ранній стадії, такі:

  • слабкий струмінь під час сечовипускання,
  • часте і хворобливе сечовипускання,
  • відчуття неповного спорожнення сечового міхура, у зв’язку з чим відразу після сечовипускання виникає бажання знову піти в туалет.

Перераховані симптоми не обов’язково вказують на рак простати. Але вони є сигналом того, що в організмі відбуваються небажані процеси. Тому такі симптоми не слід ігнорувати.

Симптом раку простати #2: кров в спермі або сечі

Наявність крові в сечі або спермі має насторожити, оскільки таке явище свідчить про те, що простата функціонує з порушеннями, присутня інфекція або запальний процес. Кров також може вказувати на рак простати. Тому при наявності такого симптому відкладати візит до лікаря ні в якому разі не можна.

Слід зауважити, що відсутність еякуляції рідко є ознакою раку простати. Швидше за все, це говорить про блокування сім’яних каналів або є наслідком медикаментозного лікування доброякісної гіперплазії простати, або збільшення передміхурової залози.

Симптом раку простати #3: дискомфорт або біль в нижній частині спини

Якщо рак простати прогресує, пухлина поширюється на прилеглі тканини і кістки, включаючи нижню частину спини та хребет. Вона може тиснути на нервові волокна, викликаючи біль, оніміння або м’язове напруження. Цей симптом рідко викликає підозру на рак простати, оскільки також може бути ознакою інших захворювань.

У зв’язку з чим, лікарю буває важко відразу визначити, що саме простата потребує обстеження. Тому якщо разом з цим симптомом є хоча б один з вищезазначених, то слід обов’язково перевірити стан простати.

Симптоми раку простати: коли звертатися до лікаря

Майте на увазі, що всі перераховані вище симптоми не завжди вказують на рак простати, а можуть свідчити про безліч інших не таких серйозних захворюваннях. Крім того, вони також не можуть бути безумовною ознакою того, що хвора саме простата. Інші порушення в організмі також можуть викликати зазначені симптоми, і тільки комплексне обстеження допоможе встановити справжню причину.

Таким чином, якщо ви виявили у себе, або у свого коханого чоловіка, описані симптоми раку простати, не панікуйте і не мучте себе думкою про те, що у вас ракова пухлина. Але все ж, зверніться до лікаря і пройдіть комплексне обстеження. Чоловікам після 50 років, і тим, хто потрапляє в групу ризику, рекомендується обов’язково проходити регулярне обстеження. Це допоможе вчасно виявити хворобу і ефективно впоратися з нею.

Рак простати є поширеною хворобою, і тільки своєчасна діагностика може гарантувати ефективне лікування і повне одужання. Практика показує, що на ранній стадії перемогти хворобу не представляє особливих проблем. Але своєчасно діагностувати захворювання непросто. Симптоми раку простати на ранній стадії ще чітко не виражені, а порушення сечовипускання і біль в нижній частині спини можуть бути ознакою інших хвороб. Але якщо зазначені у статті симптоми з’явилися у вас, не нехтуйте обстеженням. Адже вони можуть вказувати на те, що саме простата потребує лікування. Бережіть себе і будьте здорові!

Джерело: HeadInsider