Чому з’являється пігментація на шкірі? Нерівномірні плями виникають під впливом сонячних променів, що містять ультрафіолетові хвилі. Часто подібне відбувається навесні, коли сонячне світло стає яскравішим.

Чому з’являються веснянки?

Можлива спадкова схильність до появи веснянок, особливо у людей з рудим і світлим волоссям. Іноді пігментація стає результатом захворювань кишечника або алергічних реакцій. Комусь цятки на шкірі здаються симпатичними, але якщо є комплекси з дитинства, з’являється прагнення видалити веснянки. Чи можна це зробити, не пошкодивши шкіру обличчя?

На клітини шкіри можна впливати за допомогою лазера, що посилює продукцію барвника мелатоніну. Фахівець керує фізичними характеристиками променя, здійснюючи короткі спалахи, що руйнують надмірно пофарбовані клітини. Реакція досить індивідуальна – такий спосіб багатьом допомагає назавжди позбутися від розсипи цяток на шкірі, але є і негативні відгуки. Серед побічних ефектів процедури – болючість, але по часу сеанси досить короткі, результат проявляється швидко. У деяких випадках на шкірі можуть залишитися опіки, і незабаром веснянки з’являться знову. Необхідний попередній візит до дерматолога.

Читайте також:  Симптоми деменції можна помітити за 10 років до хвороби
Як видалити веснянки вдома?

Якщо веснянки досить світлі, для їх видалення можна використовувати тривідсотковий розчин перекису водню в домашніх умовах. Важливо дотримуватися концентрацію, щоб не викликати алергію або опіки. Засіб застосовується не частіше разу на тиждень. Звичайно, такий спосіб діє повільніше, ніж корекція лазером, але набагато вигідніше фінансово. Застосовуються народні засоби – з натуральних продуктів маски виготовляються. Веснянки можна замаскувати підходящою косметикою. Вироблення пігменту знижують вітаміни, що містяться в свіжих овочах і фруктах.

Видалити веснянки допомагає двотижневе умивання кефіром – цей спосіб високо оцінюють. Подрібнену петрушку заварюють у склянці кип’яченої води, охолоджують настій і протирають ним обличчя вранці і ввечері до досягнення результату. Широко застосовуються маски з білої глини, у зазначеному випадку до двох ложок каоліну додають мед і дрібно нарізані стебла кульбаби. Хороший ефект надає огірково-молочна маска. Іноді в рецептах зустрічається сік лимона, володіє часовими відбілювальними властивостями, але не застосовують його в чистому вигляді.

Читайте також:  Чай знижує ризик розвитку деменції – який сорт найкраще пити?

Джерело: МедікФорум