Погода може всерйоз впливати на людину і її стан здоров’я. Деякі відчувають головний біль при зміні погодних умов і розуміють, що справа саме в цьому. У інших підскакує тиск, треті відчувають ломоту в кістках. У цьому матеріалі ми розберемо, яка ступінь впливу погоди на людину і як позбутися від метеозалежності.

Вплив погоди на людину

Як правило, погода впливає на організм людини в п’яти різних проявах: атмосферний тиск, температура, вологість повітря, наявність або відсутність вітру і сонячна активність (так звані магнітні бурі). У сучасному світі це може посилитися із-за двох факторів: антропогенного зміни клімату і віддалення людини від природного ритму життя. На жаль, це рідко можна виправити, адже практично ні одна людина не проміняє життя в місті заради того, щоб поправити здоров’я на лоні природи.

Також існують фактори ризику розвитку метеозалежності. До них відносяться:

Вік

Маленькі діти і літні люди найбільш гостро перетискають різні погодні зміни. Так, у дітей нервова і ендокринна системи ще недостатньо розвинені, а у літніх людей спостерігається висока чутливість.

Травми і хронічні хвороби

Часто наявність різних травм і хронічних захворювань, які зачіпають нервову, ендокринну і серцево-судинну системи, призводить до утворення метеозалежності.

Метеоневроз

Цей прояв являє собою зниження природної здатності організму адаптуватися до змін в погоді. Часто це посилюється шкідливими звичками, сидячим способом життя, надмірними інтелектуальними навантаженнями, хронічним стресом.

Читайте також:  Неприємні наслідки: 3 симптоми нестачі вітаміну D
Як проявляється метеозалежність?

Прояви метеозалежності можуть бути самими різними — слабкими і надмірними. Симптоми теж у кожної людини суто індивідуальні. Наприклад, одні люди страждають від сонливості, інші відчувають пригніченість і втрачають працездатність, інші мучаться від головних болів, втоми і перепадів тиску. Незалежно від того, яка погода за вікном, метеозалежні люди відчувають різні складності. Розглянемо докладніше, як і яка погода впливає на організм.

Атмосферний тиск

Одна з найпоширеніших скарг пов’язана якраз зі стрибками тиску. Воно може змінювати внутрішній тиск в порожнинах тіла, а також впливати на газообмін у крові, знижуючи парціальний тиск кисню. У першому випадку під опалу в основному потрапляють люди з хворобами опорно-рухового апарату і проблемами з серцем і судинами, гіпо – і гіпертоніки. Також може бути вплив на людей з недугами шлунково-кишкового тракту, з черепно-мозковими травмами в анамнезі, лор-хвороб та ВЧТ.

Як правило, у таких людей може бути і інші симптоми, наприклад, ломота в тілі, перепади тиску, стомлюваність, високе потовиділення, здуття в животі, погіршення травлення. Також через зниження парціального тиску кисню різні тканини і внутрішні органи відчувають кисневе голодування, що виявляється у головних болях.

Температура

Люди вже звикли до впливу різних температур, але іноді надмірні скачки проявляються на людях не дуже-то і добре. Це впливає на обмінну, імунну, серцево-судинну та ендокринну системи людини.

Читайте також:  Названий овоч, який здатний захистити від небезпечних захворювань

Найчастіше в таких випадках слабшає імунітет, що дозволяє хвороботворним бактеріям швидше і легше проникнути в організм.

Вологість повітря

Комфортна концентрація водяної пари в повітрі становить близько 50 відсотків. При перевищенні або зниженні даного показника відбуваються різні зміни. При високій вологості знижується ефективність терморегуляції, розвиваються більш благотворні середовища для розмноження бактерій, тому якщо ви будете довго перебувати в умовах високої вологості можуть активізуватися грибкові та інші подібні хвороби. А от низька вологість може викликати пересихання слизових оболонок, а це послаблює перші бар’єри на шляху потрапляння в організм бактерій.

Найбільш часто люди стикаються з різкими перепадами вологості в періоди відключення і включення опалення. Щоб вирішити проблему, треба купити осушувач і зволожувач повітря, за допомогою якого можна створити комфортну вологість.

Наявність або відсутність вітру

Вітер, як правило, впливає на людей з проблемами нервової системи. Можливі подразнення рецепторів на шкірі, очах і слизових, що провокує напади занепокоєння, тривоги, пригніченого настрою. Іноді у людей можлива навіть депресія.

Особливо така погода впливає на грудних дітей. Тому їх слід оберігати від сильного вітру. Також вітряна погода може впливати на людей під час гормональних збоїв.

Сонячна активність (магнітні бурі)

Через недостатню кількість вітаміну D може ослабнути імунна система, загостряться неврози, виникає депресія. Втім, негативно впливає і занадто велика кількість сонячного світла. Це провокує погіршення стану шкіри, шкірних захворювань, пригнічує імунітет.

Читайте також:  Вечеря близько сьомої години вечора пов'язана зі схильністю до довгого життя

Також на організм впливають і магнітні бурі. Вони не видимі, але дуже сильно впливають на імунітет. В основному їх відчувають літні люди, тому що у них дуже чутливі нервова і ендокринна системи. В такі дні можуть погіршитися хронічні захворювання серцево-судинної, нервової та ендокринної систем.

Як позбутися від метеозалежності?

Якщо вас вже має залежність від погодних умов, то можна скористатися кількома методами для зниження гостроти симптомів. По-перше, відмінно допомагають цілющі ванни. Можна додавати спеціальну сіль для ванн, щоб домогтися максимального ефекту. Не зайвим буде записатися в басейн і походити в лазню, якщо у вас відсутні протипоказання до таких методів дозвілля та оздоровлення.

Відмінно діє ароматерапія. Для цього вам слід підібрати ефірні масла, які будуть чинити на вас благотворний ефект. У разі необхідності можна отримати консультацію фахівця на цей рахунок.

Для профілактики утворення метеозалежності слід дотримуватися правильного способу життя. Зокрема, необхідно харчуватися здоровою їжею, включити в раціон більше фруктів і овочів. Ваш організм слід наповнити вітамінами і поживними речовинами. Також зміцнять імунітет рослинні адаптогени (женьшень, ехінацея і так далі), мед, прополіс, маточне молочко.

Також частіше бувайте на свіжому повітрі, ходіть пішки, відмовтеся від шкідливих звичок, встановіть режим дня, щоб вставати і лягати в один і той же час. Ці заходи в довгостроковій перспективі зроблять благотворний вплив на організм.