Овочі та фрукти однозначно корисні для нашого здоров’я, але деякі особливо. І тепер дослідники виявили фрукт, що дозволяє захищати кістки від вікових процесів.

Вчені з Університету Пенсільванії провели дослідження, в якому взяли участь жінки постклімактеричного віку. Воно показало, що чорнослив є найкориснішим фруктом для захисту кісток від вікових змін.

Це особливо важливо, оскільки мінеральна щільність кісток у жінок після настання менопаузи стрімко скорочується, що наражає їх на ризик остеопорозу і важких травм від падінь і переломів. Учасниці цього дослідження вживали 6, 12 ягід чорносливу на день або жодної. Спостереження тривали 12 місяців.

Вони показали, що поглинання від 6 до 12 ягід чорносливу на день скорочує вираженість запальних медіаторів, що сприяють втраті мінеральної щільності кісток у жінок постклімактеричного віку. Це робить чорнослив дуже перспективним дієтичним засобом для боротьби з остеопорозом. Багато фруктів та овочів багаті біологічно активними сполуками на кшталт фенольної кислоти, флавоноїдів та каротиноїдів, які захищають від остеопорозу.

Однак чорнослив містить поліфеноли, що зменшують запалення та окисний стрес – два основні фактори, що сприяють втраті кісткової маси. Також у чорносливі безліч поживних інгредієнтів на кшталт мінералів, вітаміну К, фенольних сполук та харчових волокон. І все це також дуже важливо для профілактики остеопорозу.