Наркоманія та алкоголізм – більш глобальні проблеми, аніж ми часто уявляємо собі. Залежності формуються за різними причинами, тож для одужання треба їх визначити та виключити. Алкоголізм, наркоманія розвиваються у кілька стадій, поступово хвороба тільки прогресує, а хворий – втрачає зв’язок з реальністю.

Лікування від алкоголізму, вживання наркотиків має бути досить довгим, комплексним. Перший місяць, за можливістю більше краще буде провести час в стаціонарі. Все починається з медикаментозного лікування, потім призначається психотерапія (індивідуальна, групова), проводиться соціальна реабілітація. Оскільки залежності відносять до хронічних хворіб, є ризики рецидивів. Задача грамотних фахівців реабілітаційних центрів – мінімізувати їх.

Коли потрібно звертатись за допомогою?

Чим раніше ви почнете лікування наркозалежності чи алкозалежності, тим кращі будуть результати. Але навіть на останніх стадіях розвитку хвороби людині можна допомогти – все залежить від кваліфікації лікарів, яких ви знайдете. Реабілітаційний центр у Хмельницькому пропонує послуги високого рівня – з індивідуальним підходом, конфіденційно. Програми мають різну тривалість – оптимальна підбирається з урахуванням стану пацієнта та його фінансових можливостей. Ви можете отримати первинну підтримку на старті нового життя або пройти весь шлях у супроводі спеціалістів. На допомогу можуть розраховувати рідні та близькі залежних, а вони дуже потребують підтримки в своїй біді.

Виведення із запою чи зняття наркотичної ломки – тільки перший крок, реабілітація потребує багато часу. Залежні не часто звертаються за допомогою самостійно – багато залежить від їх близьких. Бачите, що людина має серйозні проблеми? Допоможіть, аби не втратити її. Але будьте готові до довгого та непростого процесу одужання. Алкоголь та наркотики пошкоджують нервову систему, викликають емоційну та фізичну залежність. Хвороба не виникає просто так – потрібно буде точно визначити причини залежності, сформувати мотивацію до здорового життя.

Причини наркоманії та алкоголізму

Повне одужання можливе лише за умови вирішення проблем, що призвели до розвитку залежності. Наркоманія, алкоголізм мають генетичну природу, але не менш важливу роль грає відповідне оточення, відсутність друзів, затяжна депресія, що не лікується, психічні хвороби, фінансові та інші труднощі, банальна емоційна незрілість людини.

Що допоможе встати на шлях виправлення:

  • Визнання факту існування проблеми.
  • Розуміння первопричин та робота з ними.
  • Відвідування психолога (потрібен курс).
  • Заняття в групах з іншими залежними.
  • Зміна кола спілкування, пошук нових друзів.
  • Соціалізація, працевлаштування.

Тільки проходження всіх названих етапів дозволить одужати та почати нове життя, знайти для себе тверезі цінності та навчитись долати проблеми у інший спосіб.

Потрібна допомога? Звертайтесь до Центру Здорової Молоді у Хмельницькому.

*На правах реклами