Вчені з Фінляндії виявили зв’язок між проведеним в інтернеті часом та бажанням мати дітей. Цілком можливо, що зловживання інтернетом є однією з причин відстрочення дітонародження, яке спостерігається у жінок у багатьох країнах світу.

Дослідники з Фінляндії виявили деякі основні причини, через які місцеві жителі вважають за краще відкладати дітонародження або зовсім відмовлятися від нього. Виявилося, що існує зв’язок між проведеним в інтернеті часом та бажанням мати дітей. У дослідженні взяли участь 3468 осіб віком від 20 до 44, всіх їх опитували про бажання стати батьками.

Половина учасників питання заявила, що не хоче мати дітей або вже наявних малюків їм достатньо. 36,6% поки що відкладають плани з дітонародження, а 13,4% не знають, чи заводитимуть вони дітей у майбутньому. Дослідження показало три основні групи причин, через які люди відкладали народження дітей або зовсім відмовлялися від нього. До них належали невизначені життєві ситуації, сформовані переваги або фертильність, що вже завершилася.

Невизначені життєві ситуації є найсильнішим чинником, як свідчить дослідження. Це і фінансове становище, і незакінчена освіта, і розмір житла. Але що особливо дивно, жінки без дітей, які дуже часто використовували соціальні мережі та взагалі були орієнтовані на роботу, вказували ці переваги у способі життя як причину відкладати дітонародження.