ГоловнаНовини Здоров'яЯк правильно лікувати закладеність, або про краплі для носа як великий міф

Як правильно лікувати закладеність, або про краплі для носа як великий міф

Чи знаєте ви про те, що ніс є однією з найважливіших частин людського тіла? Ну як мінімум видатною його частиною? І не тільки в прямому, але й у переносному сенсі цього слова. Справа в тому, що він – бар’єр і неоціненний захисник організму. Чому? Зараз ми вам все розповімо, в тому числі, як лікувати закладеність носа.

Ніс

Від того, чи правильно дихає людина, багато в чому залежить її здатність захистити себе від різного роду простудних захворювань. Справа в тому, що після проходження через ніс повітря зігрівається і стає більш вологим. Це забезпечує нормальну роботу організму.

Якщо, проходячи через ніс, повітря стає дуже сухим і холодним – це сприяє поширенню застудних захворювань. Тому основним засобом їх запобігання є правильне дихання. Правда варто враховувати той факт, що саме по собі воно не породжує максимального ефекту. Справа в тому, що кожна людина має індивідуальну аеродинаміку, яка і надає вплив на те, чи правильно ми дихаємо.

Особливості аеродинаміки носа

У дворічних дітей аеродинаміка носа абсолютно однакова. Маленька людина дихає тільки за допомогою носа, а рот під час дихання у неї завжди знаходиться в закритому стані. При цьому повітря проходить не тільки через носову порожнину, але і розподіляється по придаткових пазухах. У дітей вони значно більшого розміру, ніж у дорослих. Таким чином, повітря, яке проходить через носи дітей, краще прогрівається.

Коли дитина стає старше, у неї починає функціонувати нижній носовий хід. Якщо його розмір є досить великим, то повітря пролітає через ніс порівняно швидко і не може за такий короткий час набрати необхідну температуру і ступінь вологості. Такий тип носа називають південним, а його володарі найчастіше хворіють простудними захворюваннями.

Якщо нижній носовий прохід має невеликий діаметр, то повітря пропускається через вузькі отвори, попередньо прямуючи вгору. В них він зігрівається приблизно до температури 25 градусів, а також максимально зволожується. Такий ніс належить до північного типу. Його ж володарі хворіють застудою набагато менше. Для того щоб навчитися правильно дихати, рекомендується вранці займатися гімнастикою. Саме таким чином в Радянському союзі вчилися правильному диханню.

Як лікувати закладеність носа

Представляємо кілька рекомендацій, яких необхідно дотримуватися для успішного лікування застуд і закладеності носа:

  • Коли повітря в приміщенні є сухим, рекомендується закапувати в ніс трохи оливкової або іншої рослинної олії. Особливих рекомендацій щодо вибору масел немає, тому ваш вибір в цьому випадку залежить від індивідуальної переносимості.
  • Якщо при простудних захворюваннях ви не можете дихати носом, необхідно робити це примусово. Таким чином, можна відкрити вузькі пазухи, в які і почне надходити повітря.
  • Що стосується застосування так званих ” крапель для носа “, то їх використання, по суті, не приносить ніякої користі, і навіть навпаки шкодить. Справа в тому, що будь-яке простудне захворювання, пов’язане із запаленням носових пазух – це, свого роду, природний процес. Коли ж в нього втручаються такі сторонні речовини, як краплі, це не сприяє одужанню, а навпаки — ще більшому захворюванню. Саме таким чином, хвороба стає хронічною.

Ну що ж, тепер ви знаєте про ніс практично все. Сподіваємося, що ви будете дотримуватися основних рекомендацій, вказаних у статті, і будете здорові. Чого вам і бажаємо!

Джерело: HeadInsider