Мікроскопи використовують у багатьох галузях та напрямках, тому дуже важливо розуміти принцип його роботи. Найпростішим мікроскопом є світловий, тобто зображення розглядається під час спрямування на об’єкт пучка світла. Саме таким пристроєм є наступний мікроскоп https://img.ua/product/nikon-eclipse-ci/. Навчитися поводитися з таким пристроєм досить легко, бо зрозумівши основні нюанси роботи, його можна використовувати за призначенням.

Лабораторний мікроскоп Nikon Eclipse Сi

З чого розпочати роботу з мікроскопом?

Розпочати роботу з мікроскопом потрібно з наступних кроків:

  • Покладіть на предметний стіл досліджуваний зразок. Увімкніть підсвічування та налаштуйте ширину світлового пучка, що падає на об’єкт для дослідження. Налаштування відбувається шляхом регулювання конденсора спеціальною ручкою, яка розміщена на ньому.
  • Почніть мінімально збільшувати досліджуваний зразок. Щоб дізнатися, яка загальна здатність мікроскопа, що збільшує, потрібно помножити збільшення об’єктиву та окуляра.
  • Проведіть налаштування окуляра. Для цього потрібно налаштувати відстань між очима, щоб вийшло максимально точне зображення. Далі розведіть окуляри на більшу відстань між очима. Повільно зміщуйте тубуси до центру та дивіться на зразок на столику. Робіть це доти, доки об’єкт не буде видно двома очима як одна картина. Це найкраща міжзінична відстань.

Правильне вивчення зразка

Розпочати ретельне вивчення об’єкта дослідження можливо лише після правильного налаштування мікроскопа. Безпосередньо процес вивчення виглядає наступним чином:

  • Розмістіть об’єкт на предметному столику, добре закріпивши його. Почніть вивчення на мінімальному збільшенні.
  • Перейдіть до налаштування фокусування зображення. Це можна робити ручкою грубого налаштування. З її допомогою можливо спостерігати за всіма шарами зразка.
  • Підвищить збільшення, якщо виявлено потрібний шар дослідження. Далі для не парфокальних об’єктивів слід щоразу при зміні збільшення підлаштовувати різкість. Парфокальні не вимагають такої дії, тому що зображення на них завжди у фокусі.
  • Використовуйте тонке налаштування фокуса, коли ви збільшуєте досліджуваний зразок. Грубе налаштування можна використовувати лише для контролю різкості під час зміні збільшення. Також воно підходить для роботи з малим збільшенням.

Якщо зробити все послідовно та не поспішати, з першого разу можна виконати правильне налаштування пристрою й розпочати з ним роботу.

*На правах реклами