При сучасному ритмі життя важко зберегти постійно високу активність, в тому числі і мозку, в результаті чого багато хто стикається з втомою, вигоранням і стресом. На думку нейропсихологів, людина насправді не призначена для одночасного виконання великої кількості завдань. Це означає, що багато людей щодня опиняються на межі своїх можливостей і не мають достатньо часу, щоб відновитися.

Щоб уникнути неприємних наслідків фахівці рекомендую додати в ранковий розпорядок кілька корисних звичок. Нейробіологи Патрік К. Портер і Крістен Віллум’є розповіли, що потрібно робити, щоб підготувати свій мозок до денної активності.

Будильник

За словами Портера, найгірше, що можна зробити зі своєю нервовою системою, – прокинутися від звуку будильника. Він пояснив, що в цьому випадку мозок отримує сигнал «тривоги», що негативно позначається на його здоров’ї. Якщо без будильника прокинутися неможливо, фахівець порекомендував вибирати для пробудження спокійні мелодії, пише Wellandgood.

Вода замість кофеїну

Доктор Віллум’є зізналася, що ніколи не починає свій день з кофеїну. Замість цього вона випиває дві склянки звичайної води, при цьому в другій вона додає часточку лимона. “Враховуючи, що організм тільки що прокинувся після 8-годинного голодування протягом ночі, краще почати свій день з його зволоження”, – порадила нейробіолог.

Раніше вчені вже довели, що вживання води після пробудження, допомагає когнітивним функціям. Наприклад, дослідження, проведене фізіологами з Технологічного інституту Джорджії, показало підвищену нейронну активність у людей з зневодненням при підвищеній роботі мозку.

Сніданок

Віллум’є зізналася, що для сніданку вибирає продукти, здатні підтримати здоров’я кишкового мікробіома. “Мікроорганізми в нашому кишечнику виділяють нейротрансмітери (наприклад, серотонін, дофамін і ГАМК), вітаміни, гормони та інші сигнальні молекули, які можуть впливати на наш настрій, поведінку і когнітивні функції”, – пояснила вона. Зокрема, 95% серотоніну, необхідного для регуляції апетиту, травлення, сну і загального самопочуття, виробляється в кишечнику, додала фахівець.

Її основні продукти на сніданок-рослинні: фрукти, овочі, вівсянка з чорницею, цільнозерновий хліб з авокадо, каша з тофу з капустою і червоним перцем, смузі з бананом, горіхова паста і “ложка грибів для підвищення імунітету і підтримки когнітивних функцій”.

Вправи

За словами Віллум’є і Портера, вранці вони знаходять час для невеликого тренування. Доктор Портер зазначив, що вправи-один з кращих способів зберегти здоров’я мозку. Свій день він починає з 15-20 хвилин ходьби. Вчені підкреслили, що вправи збільшують приплив кисню до мозку, покращуючи його здатність формувати нові зв’язки і знижуючи ризик втрати пам’яті. Крім того, фізична активність допомагає справлятися зі стресом і тривогою, а також краще висипатися.