Пов’язані з агресією, жорстокістю і сексуальним насильством думки краще відкладаються в пам’яті, тому їх можна використовувати для зберігання інформації в голові. До такого цікавого висновку прийшли британські експерти.

Молодий житель Великобританії Ед Кук є володарем титулу Гранд-магістр пам’яті. Ця нагорода вручається з 1995 року, і її отримують люди, здатні успішно пройти три найскладніших тести на спогади. У ході першого вимагається запам’ятати тисячі випадкових чисел за годину. Другий вимагає запам’ятати порядок 10 колод карт за годину, а в ході третього потрібно запам’ятати карти в колоді всього за дві хвилини. Тому Гранд-магістрами пам’яті, безумовно, є люди, що володіють винятковою, фотографічною пам’яттю.

За словами Кука, грубі і жорстокі спогади значно простіше відкладається в голові, тому їх можна використовувати для зберігання і більш швидкого вилучення будь-якої інформації з мозку. Це пов’язано з тим, що думки на сексуальну тему пробуджують емоції і привертають інтерес. Дана техніка зміцнення пам’яті застосовувалася ще древніми римлянами і греками під час політичних дебатів.

Кук навіть розробив свій власний сайт, який допомагає людям легше запам’ятовувати різні факти при використанні цієї технології. Він вважає, що спогади стають міцнішими з віком, а зовсім не слабшають, так як люди мають більше досвіду, з яким і зв’язується нова інформація. Тим часом, дослідження припускають, що люди використовують свій власний вік якраз в якості виправдання забудькуватості.

“Звичайно яскраві, осмислені враження запам’ятовуються краще, ніж нудні, – говорить Ед Кук. – Сексуальні думки, або агресивні, жорстокі емоції відкладаються в голові значно більш міцно, так як вони гарантують інтерес людини. Тому я розробив правила для зміцнення пам’яті. Так, якщо ви хочете зберегти в голові якісь факти, то з’єднайте їх з чимось зухвалим. Наприклад, слова якої-небудь жінки чоловік краще запам’ятає, якщо уявить, що вона вимовляє їх в голому вигляді, та ще й в спокусливій позі. Трансформування інформації за допомогою візуальних образів у нас в голові – методика наших далеких предків, яка і зараз працює дуже успішно “.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯКІ ВІТАМІНИ ЛЮБИТЬ НАША ПАМ’ЯТЬ

ЗГАДАТИ ВСЕ: ТРЕНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

ЕФІРНІ МАСЛА ДЛЯ ПОЛІПШЕННЯ ПАМ’ЯТІ