Одним з найважливіших факторів, які впливають на тривалість життя людини, є харчування. Щоб прожити здорове і довге життя, потрібно дотримуватися два основних законів.

Як розповів головний дієтолог Віктор Тутельян, перший закон передбачає відповідність енергетичної цінності раціону енерговитратам людини. “Важливо отримувати з їжею таку кількість енергії, яку ви витратили. Будете отримувати менше-будете худнути, виснажуватися, а якщо більше – будете одужувати і придбаєте цілий букет захворювань, в першу чергу серцево-судинних”, – попередив фахівець.

Другий закон-відповідність хімічного складу раціону потребам організму в харчових і біологічно активних речовинах. За словами академіка, людині потрібно близько 200 хімічних сполук, з яких 30-40 незамінні. Якщо всі вони надходять в організм, то людина буде здоровий. До таких сполук відносяться вітаміни, мінерали, різні мікроелементи і амінокислоти.

Читайте також:  Медики назвали відчуття, що з'являються до виявлення раку легенів

При цьому з віком Тутельян порадив поступово змінювати раціон і робити його більш засвоюваним. Однак харчування має залишатися повноцінним, підкреслив дієтолог.