Раціон харчування та фізичні навантаження є двома особливо важливими аспектами життя віком після 60 років, констатують експерти.

Фітнес-експерт, спеціаліст із ЗОЖ Емма Гудман-Хорн розповіла в інтерв’ю, які деталі у харчуванні людей за 60 можуть допомогти продовжити їм здорові роки життя.

«Коли справа доходить до віку старше 60 років, харчування та фізичні вправи є двома найважливішими елементами, за якими потрібно стежити. Наприклад, слід якомога частіше відмовлятися від готових продуктів, які піддаються інтенсивній обробці та містять такі добавки, як штучні ароматизатори, барвники, загусники», – цитує експерта Express.

Ось що ще спеціаліст радить людям за 60.

Збільшити споживання клітковини – це покращує травлення, зменшити частоту запорів, знизити ризик діабету. У той же час не можна вживати дуже багато клітковини за один раз. Потрібно повільно збільшуватися її кількість у раціоні та пити достатньо води.

Ще одна порада експерта – використовувати більше спецій: наприклад, частіше додавати до страв куркуму. За словами Гудман-Хорн, куркума підвищує імунну функцію, зменшує запалення суглобів.

Також фахівець радить людям за 60 віддавати перевагу цілісним малообробленим або необробленим продуктам. Овочі та фрукти слід по можливості частіше вживати зі шкіркою, яка містить багато корисних речовин. Так, шкірка картоплі містить у 12 разів більше антиоксидантів, ніж м’якоть, до того ж є чудовим джерелом калію та магнію.

Гудман-Хорн зауважила, що у віці 60 років організму дуже важливо отримувати достатньо кальцію – це забезпечує профілактику ослаблення кісток, а також падінь. Слід вживати достатню кількість кальцію з молока, сиру, або йогурту.

До того ж експерт порадила людям за 60 ретельніше контролювати споживання солі – її надто великі дози ведуть до появи високого кров’яного тиску.