Кава – один з найпопулярніших напоїв у всьому світі. Вивчивши зв’язок між методами її приготування і ризиком серцевих нападів та передчасної смерті, вчені прийшли до висновку, що найбільш безпечним напоєм є фільтрований.

Виявилося, що така кава містить мінімум речовин, здатних підвищувати рівень шкідливого холестерину в крові. “Наше дослідження надає переконливі докази зв’язку між методами приготування кави, серцевими нападами і довголіттям”, – розповів автор дослідження професор Даг С.Телле з Університету Гетеборга, Швеція.

Вчений виявив, що вживання кави пов’язане з підвищеним рівнем загального холестерину і “поганого” ЛПНЩ до такої міри, що напій може мати згубні наслідки для здоров’я серця. Експерименти виявили “винні” речовини, але дослідники встановили, що їх можна видалити за допомогою фільтра, пише Science Daily. За даними вчених, чашка нефільтрованої кави містить приблизно в 30 разів більше ліпідів, ніж фільтрована.

Читайте також:  ВООЗ опублікувала опис постковідного синдрому

В цілому вживання кави – не небезпечна звичка, але фільтрований напій виявився пов’язаний з 15% зниженням ризику смерті від будь-якої причини. Що стосується серцево-судинних захворювань, то така кава знижував ризику смерті від них на 12% у чоловіків і на 20% у жінок в порівнянні з тими, хто не пив каву зовсім.

Крім того, було встановлено, що вживання нефільтрованої кави корисніше, ніж повна відмова від напою. Правило не працювало тільки на чоловіках у віці 60 років і старше-у них нефільтрована кава виявилася пов’язана з підвищеною смертністю від серцево-судинних захворювань.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News