Навіть ті , хто думає , що дотримується правил здорового харчування , порушують його принципи практично щодня. Медики розповіли про помилки , які допускають багато людей , самі того не помічаючи.

Одним з порушень в харчуванні , яке останнім часом стає все більш масовим , на думку лікарів , є кваплива манера їсти. Вона властива жителям мегаполісів і пов’язана з постійною поспіхом і бажанням виконати якомога більше справ і обов’язків . Тим часом , приймати їжу необхідно повільно , ретельно пережовуючи кожен її шматочок – це важлива умова для здорового травлення і правильної роботи ШКТ.
 
Дієтологи кажуть , що сніданок і вечеря повинні продовжуватися півгодини , а обід – 40-60 хвилин , при цьому між стравами потрібно дотримуватися перерви в 5-10 хвилин. Крім того , щоб їжа без проблем засвоїлася , після прийому їжі потрібно 20 хвилин відпочити . На жаль , дотримання даних норм в наші дні сходить нанівець.

Читайте також:  Дефіцит заліза можна визначити за потягом до неїстівних речовин

Ще одне типове порушення – звичка їсти, перебуваючи в невідповідному для цього процесу формі. Фахівці нагадують, що завантажувати організм їжею можна тільки через 30 хвилин після серйозних навантажень, фізичних, температурних і емоційних. Їжа під час стресових ситуацій – це удар по травленню, тому що перешкоджають нормальному виробленню шлункового соку.

Багато людей їдять свіжі овочі та фрукти без відриву від інших продуктів, наївно вважаючи, що салат з весняних овочів до м’яса є прекрасним способом поповнити організм вітамінами.
 
Насправді, сирі овочі і фрукти краще їсти на голодний шлунок, інакше вони спровокують бродіння і підвищене газоутворення в кишечнику.

Читайте також:  4 ягоди з «подвійною дозою» протизапальних речовин

Чи стежите ви за тим, якої температури страви, які ви з’їдаєте за обідом або вечерею? Багато хто не звертають уваги на різницю гарячого і холодного – а це шкідливо!
 
Дієтологи рекомендують утримуватися від вживання занадто холодних і гарячих страв в рамках однієї трапези. Різниця температур може зіпсувати стан шлунку, зубів і, в підсумку, загального самопочуття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЖУЙКУ НАЗВАЛИ ПРИЧИНОЮ ОЖИРІННЯ