Сир як продукт вже багато століть займає почесне місце на столі українців. Традиції його виготовлення мають не менш давнє коріння, ніж світові бренди з тривалою історією. Цього року український продукт визнали в усьому світі, він увійшов до сотні найкращих сирів світу. За посиланням https://parmezan-store.com.ua/sir-stariy-olender/ можна спробувати один із всесвітньо відомих видів, що відрізняється пряними пікантними нотками, присутня легка кислинка, натяк на гіркоту. Для того, щоб познайомитись зі смаками витриманих сирів підходить як найкраще.

Критерії вибору, які варто знати

Найважливішими параметрами, за якими можна визначити якість твердих сортів сиру є консистенція, колір, смак, аромат. Вони повинні відповідати певним стандартам, чого дотримується мережа магазинів Пармезан.

До іншого відноситься таке:

  • Розгляньте забарвлення продукту. Воно має бути рівномірним, по всій товщині;
  • Колір продукту відповідає за відсоток жирності. Чим насичиніше колір, тим вона вища. Впливати на це також можуть барвники. Справжній сир не буває надто жовтим;
  • Блідий шматок буде майже знежиреним або занадто солоним. Нерівномірний колір, присутність цяток має сказати покупцеві, що сир не дозрів. Якісний продукт молочний на вигляд, із жовтуватим відтінком;
  • Всі тверді сири мають скоринку, вона може бути натуральною або восковою;
  • На поверхні сиру присутній білий наліт? Це говорить про порушення умов зберігання, тому такий продукт не варто купувати;
  • На сортах з дірочками вони повинні бути рівномірно розподілені по всьому шматку, мати правильну форму, це – ознака високої якості. Маленькі дірки по краях, великі – ближче до центру сигналізують про низьку якість молочної сировини.

Окремо слід приділити увагу сирному аромату. Він повинен бути вираженим, але не занадто сильним, нагадувати молочний. Різкий запах свідчить про зіпсованість товару.

Як правильно зберігати сири

Є кілька місць, де найкраще покласти голову сиру чи його шматок, аби він пролежав досить довго без втрати якості. Холодильник – розповсюджений варіант, температура має становити від 0 до 8 градусів. Вдалий варіант – піддон для овочів, фруктів. Головним моментом є правильне пакування. Термін: від 2 тижнів до 1 місяця. Комірка у приватних будинках, де немає вікон та опалення, тому там завжди нижча температура на кілька градусів, ніж ззовні. Льох – теж гарне рішення, схоже з умовами в холодильнику, підходить для сиру, але варто попіклуватись про захист сиру від надмірної вологи.

Тверді сири найчастіше натирають у найрізноманітніші страви: піци, лазанью, запіканки. Чудові вишукані смаки продукту доповнять будь-яку їжу, стануть цікавим акцентом, що може приємно урізноманітнити найзвичайнісіньку вечерю.

*На правах реклами