Багато людей вважають, що хвороби психіки це «вигадка» і вони не варті уваги. Але це не так – психічні захворювання небезпечні, і їх необхідно лікувати. Тим більше, що ефективність терапії дуже висока і від ряду хвороб можна позбутися повністю і досить швидко.

Розлади психіки набагато більш поширені, ніж здається багатьох людей. У суспільстві на пацієнтів психіатрів вішають різні неприємні ярлики, але насправді від психічних розладів не застрахований ніхто. Згідно зі статистикою, зараз у багатьох країнах зростає кількість хворих депресією і неврозами. А це цілком виліковні захворювання, які доставляють масу проблем, якщо не звертати на них уваги.

Читайте також:  Лікар назвала незвичайний спосіб вибрати ідеальне взуття без примірки

Психічні розлади відрізняються постійністю. Якщо людина занедужала на кілька днів, але потім повернулася в форму, швидше за все, депресії у неї немає. Діагноз може поставити тільки лікар, він же призначить лікування і дасть поради, які допоможуть впоратися з станом. Але, як вважають фахівці, це тільки половина справи – важливо, щоб хворий дійшов до лікаря. І часто в цьому відношенні ініціативу повинні проявити близькі.

Які ознаки в поведінці повинні насторожити?

  • різкі зміни настрою, які стають звичайним явищем;
  • будь-які нехарактерні раніше для людини форми поведінки – наприклад, тихоня раптом влаштовує бійку, а товариський приятель замикається в собі і стає надто мовчазним;
  • прояви галюцинацій. Як правило, цей симптом можна помітити, якщо людина починає вести бесіди з невидимим співрозмовником або сам з собою;
  • втрата інтересів, відмова від хобі, спілкування, порушення сну і апетиту;
  • поява нав’язливих думок, повторюваних дій;
  • емоційна нестабільність, яка не пов’язана з гострими переживаннями.
Читайте також:  У мережі поділилися простими способами підтримати психічне здоров'я