Чим раніше почнеться лікування, тим більше шансів на успіх.

Рак щитовидної залози лікарі вважають одним з найбезпечніших різновидів хвороби, так як найчастіше він добре відгукується на лікування і в більшості випадків піддається терапії. Але варто пам’ятати про те, що, як і в разі інших різновидів злоякісних пухлин, успіх лікування раку щитовидної залози сильно залежить від часу виявлення хвороби. Найчастіше пухлина виявляється випадково, при проведенні УЗД або МРТ щитовидки з абсолютно іншої причини. Між тим, є як мінімум шість ранніх ознак хвороби, які не варто ігнорувати.

Ущільнення на шиї

Найчастіше чоловіки виявляють ущільнення під час гоління, а жінки — під час нанесення макіяжу. Варто пам’ятати, що в 90% випадків всі новоутворення щитовидної залози – доброякісні, але перевірити їх все одно треба. І, зрозуміло, спостерігати за їх розвитком, регулярно роблячи УЗД і при необхідності інші дослідження.

Хрипкий голос

Рекурентний гортанний нерв, який контролює м’язи, що відповідають за роботу голосових зв’язок, розташований безпосередньо за щитовидною залозою. У деяких випадках новоутворення може виходити за межі щитовидної залози і пережимати або пошкоджувати нерв, що і позначається на голосі. Так що якщо ви раптом охрипли без особливих причин, обов’язково зверніться до лікаря.

Постійний кашель

Головна ознака, який допоможе відрізнити “простудний” кашель від симптому раку щитовидної залози – відсутність мокротиння і підвищення температури. Цей кашель ніяк не пов’язаний з або вірусними інфекційними захворюваннями і фактично є відповіддю організму на новоутворення, яке він таким чином намагається виштовхнути. Зверніться до лікаря, якщо ви ніяк не можете позбутися від кашлю!

Утруднене ковтання

Це один з найбільш загрозливих ознак, так як він може вказувати на те, що рак агресивний. Крім того, труднощі з ковтанням можуть бути ознакою раку гортані, так що якомога швидше зверніться до лікаря!

Болі в горлі

У більшості випадків новоутворення в щитовидній залозі не можна відчути, але в рідкісних випадках вузли можуть викликати больові відчуття. Найчастіше біль відчувається в передній частині шиї і поширюється по всій ширині, іноді навіть віддаючись у вухах.

Утруднене дихання

Ще одна ознака новоутворення в щитовидній залозі — утруднене дихання. Його викликає тільки одна форма раку щитовидної залози — анапластична, при якому пухлина росте дуже швидко. Зверніться до лікаря!