Цукровий діабет – захворювання, що часто зустрічається як серед дорослих людей, так і серед молоді. Ця хвороба є хронічною. Вона характеризується підвищенням рівня цукру на крові без можливості самостійної регуляції організмом.

У деяких випадках схильність до діабету передається генетично. В інших – хвороба стає набутою з віком. Одна з основних причин розвитку цукрового діабету – малорухливий спосіб життя та надмірна вага.

«Діабет – це захворювання, що виникає у тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє в необхідних кількостях інсулін. Це призводить до того, що рівень глюкози в крові піднімається вище за норму», – пояснила лікар Дебора Лі в бесіді з Express.

За її словами, близько 850 тисяч британців хворіють на діабет і не підозрюють про це. Справа в тому, що на ранніх стадіях розвитку захворювання симптоматика неяскраво виражена. Виявити наявність діабету можна лише при здачі аналізів, якщо йдеться про перший етап розвитку хвороби.

При цьому є симптоми, на які багато людей не звертають уваги, хоча саме вони сигналізують на початковій стадії цукрового діабету. Одна з найпоширеніших ознак – оніміння ступнів, безболісні пухирі, червоно-коричневі кола на шкірі та мікоз стоп.

Так звані «діабетичні пухирі» з’являються на тильній стороні долонь, ступнях та передпліччя. Червоно-коричневі кола – це кільцеподібна гранульома. Такий симптом зустрічається у багатьох діабетиків. Плями з’являються на пальцях, ступнях та ногах. Медик додала, що діабетики також часто страждають від грибкових захворювань.

Крім цього, людині варто звернути увагу на своє загальне самопочуття. Різка втрата ваги, швидка стомлюваність, часті інфекції, сухість у роті і спрага, часті походи в туалет, свербіж шкіри – всі ці ознаки можуть сигналізувати про діабет, що розвивається. Потрібна консультація лікаря, щоб поставити точний діагноз.