Цукровий діабет – захворювання, що часто зустрічається як серед дорослих людей, так і серед молоді. Ця хвороба є хронічною. Вона характеризується підвищенням рівня цукру на крові без можливості самостійної регуляції організмом.

У деяких випадках схильність до діабету передається генетично. В інших – хвороба стає набутою з віком. Одна з основних причин розвитку цукрового діабету – малорухливий спосіб життя та надмірна вага.

«Діабет – це захворювання, що виникає у тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє в необхідних кількостях інсулін. Це призводить до того, що рівень глюкози в крові піднімається вище за норму», – пояснила лікар Дебора Лі в бесіді з Express.

Читайте також:  Рак став частіше вражати молодих – онколог назвав 9 методів профілактики

За її словами, близько 850 тисяч британців хворіють на діабет і не підозрюють про це. Справа в тому, що на ранніх стадіях розвитку захворювання симптоматика неяскраво виражена. Виявити наявність діабету можна лише при здачі аналізів, якщо йдеться про перший етап розвитку хвороби.

При цьому є симптоми, на які багато людей не звертають уваги, хоча саме вони сигналізують на початковій стадії цукрового діабету. Одна з найпоширеніших ознак – оніміння ступнів, безболісні пухирі, червоно-коричневі кола на шкірі та мікоз стоп.

Так звані «діабетичні пухирі» з’являються на тильній стороні долонь, ступнях та передпліччя. Червоно-коричневі кола – це кільцеподібна гранульома. Такий симптом зустрічається у багатьох діабетиків. Плями з’являються на пальцях, ступнях та ногах. Медик додала, що діабетики також часто страждають від грибкових захворювань.

Читайте також:  Чотири трави та спеції, які зменшать кількість жиру на животі

Крім цього, людині варто звернути увагу на своє загальне самопочуття. Різка втрата ваги, швидка стомлюваність, часті інфекції, сухість у роті і спрага, часті походи в туалет, свербіж шкіри – всі ці ознаки можуть сигналізувати про діабет, що розвивається. Потрібна консультація лікаря, щоб поставити точний діагноз.