Німецькі експерти закликають утримуватися від алкоголю хоча б три дні в тиждень.

Останнім часом медична спільнота активно обговорює тему раку кишечника, його профілактики – повідомляє МедікФорум. Німецьке товариство гастроентерології, захворювань травлення і обміну речовин (DGVS) з нагоди Місяця раку шлунка в березні 2018 р. звернуло увагу на шкоду алкоголю, яку він завдає не тільки печінці, але й кишечнику.

Навіть помірне вживання спиртних напоїв підвищує ризик захворювання раком кишечнику – повідомляють експерти. Взаємозв’язок раку і алкоголю підтверджена численними науковими дослідженнями. Вирішальну роль грає кількість спиртного, а не різниця видів алкогольних напоїв. Пиво, вино або міцні напої в рівній мірі шкідливі для здоров’я кишечника. Метааналіз 14 групових досліджень показав, що вживання 100 г алкоголю на тиждень підвищує ризик захворіти на рак кишечника на 15%. Споживання великої кількості алкоголю збільшує небезпеку. У групі сильно питущих людей ризик раку кишечника вище на 50%.

Читайте також:  Уролог назвав продукти, які є небезпечні для нирок

Фахівці DGVS рекомендують планувати протягом тижня хоча б три дні, коли алкоголь не споживається взагалі. В цілому необхідно обмежувати вживання спиртного, а також червоного м’яса, яке також є фактором ризику.