Якщо у вас болить зуб, самою правильною дією буде негайно відправитися до стоматолога. Але якщо біль застав вас у поїзді, на роботі або в глухому селі, можна спробувати послабити його за допомогою підручних засобів:

1. Звичайна чистка

Для початку, ротову порожнину потрібно звільнити від залишків їжі і шкідливих мікроорганізмів. Можна просто почистити зуби, але тільки без фанатизму: використовуйте м’яку зубну щітку і робіть це дбайливо. Якщо навіть обережна чистка заподіює страждання, приготуйте розчин: чайну ложку харчової соди на склянку теплої кип’яченої води. Обполіскуйте нею рот після кожного прийому їжі не менше 5 хвилин розчин відмінно очищає, знімає набряки. Якщо немає соди, використовуйте сіль.

Читайте також:  Вживання лимонного соку може сприяти зниженню тиску: результати дослідження
2. Масаж

Масаж руки

Як не дивно, масажувати треба руку, а не ясна. Потріть кубиком льоду ділянку в V-подібній області поруч з кістками великого і вказівного пальців. Обережно, поштовхами натискайте на неї 5-7 хвилин. Біль стихне, оскільки нервові шляхи, що передають його, можуть за раз проводити тільки один сигнал. Тертя його витіснить.

3. Лід

В радянських дитячих книжках людини, в якої болить зуб, часто малювали з вовняною хусткою на голові. Однак стоматологи попереджають: гріти хворий зуб – шкідливо і небезпечно. Тепло прискорює процес запалення, посилює біль і створює бактеріям відмінні умови для розмноження. Це може призвести до нагноєння і навіть флюсу – запалення кісткових тканин.

Читайте також:  Британський лікар стверджує, що одна година перегляду телевізора так само шкідлива для здоров'я, як куріння

Дійте від протилежного: прикладіть до хворого місця лід. Можна використовувати звичайні кубики, тільки покладіть їх в пакет – так вода, що розтанула не буде розтікатися. Щоб не обморозити шкіру, загорніть компрес у кілька шарів тканини. Або розсмоктуйте шматочки льоду в районі хворого зуба, якщо це не заподіює вам біль.

4. Таблетки

Таблетки

Забудьте про аспірин – він не може зняти біль, а прикладання його до ясен лише викличе роздратування слизової. Дожити до візиту до стоматолога допоможуть препарати з німесулідом, ібупрофеном, метамизолом натрію і кеторолаком. Пошукайте в аптечці анальгін, баралгін, нурофен, найз і т. д. Приймати знеболюючі ліки можна не пізніше, ніж за 3 години до прийому лікаря, інакше картина захворювання може спотворитися.

Читайте також:  Від холестерину і запалень: проста, але корисна каша на сніданок
5. Плач

Наш організм влаштований так, що під час плачу в кров викидається величезна кількість гормонів, що знижують больові відчуття. Не стримуйте емоцій – ще в 2008 році вчені з університету Флориди довели, що більшість людей після плачу відчувають себе набагато краще як фізично, так і емоційно.

PS: Навіть якийсь із цих методів вам допоміг, це не привід скасовувати запис до лікаря. Хвороба могла відступити, але не пройти повністю – а отже, через кілька днів біль повернеться з новими силами.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News