Експерти в області здорового харчування не втомлюються говорити про те, що сніданок повинен бути не тільки смачним, але і корисним. Ранковий прийом їжі вважається одним з головних, оскільки він запускає в роботу організм після нічного відпочинку. Крім того, сніданок позитивно позначається на метаболізмі і навіть допомагає боротися з високим холестерином.

За даними Cleveland Clinic, високий рівень “поганого” холестерину в організмі може збільшити ризик ішемічної хвороби серця, інсульту, захворювання периферичних артерій, діабету 2 типу і гіпертонії. Одним з кращих страв на сніданок, яке може знизити рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ, “поганий” холестерин) є вівсянка, розповів дієтолог Лон Бен-Ашера. Все завдяки вмісту в ній великої кількості клітковини.

“Овес – багате джерело розчинної клітковини. Розчинна клітковина утворює гель, який допомагає виводити холестерин з нашого тіла, а це означає, що в кров потрапляє менше ЛПНЩ”, – пояснив він. Крім того, вівсянка надовго забезпечує відчуття ситості, що допомагає уникати нездорових перекусів, пише Eat This, Not That!.

Експерти з National lipid Association рекомендують з’їдати від 5 до 10 грамів розчинної клітковини в день, а вівсянка є одним з її кращих джерел. До інших продуктів, багатих розчинною клітковиною, відносяться квасоля, бобові, авокадо, насіння Чіа, насіння льону, овочі та фрукти.