У ожині міститься велика кількість корисних вітамінів і мікроелементів, зокрема тіамін, рибофлавін, ніацин, фолієва кислота, аскорбінова кислота, альфа-токоферол і філлохінон. З цієї причини лікарі рекомендують додати ягоду в раціон харчування.

Ожина збагачена кальцієм, залізом, магнієм, фосфором, калієм і цинком. У ній є амінокислоти і харчові волокна, що не містять холестерин. В одній склянці ягоди-62 калорії, 1 г жиру і 14 г вуглеводів. У ожині міститься безліч антиоксидантів, що захищають організм різними способами. Завдяки цьому можна уникнути хвороб, спровокованих окислювальним пошкодженням.

Регулярне вживання ожини покращує здоров’я мозку і допомагає попередити втрату пам’яті, яка викликана старінням. Антиоксиданти в ягоді борються з вільними радикалами і змінюють взаємодію нейронів мозку. У ній містяться нерозчинна і розчинна клітковини, необхідні для нормальної роботи системи травлення.

Читайте також:  Чому важливо пити чисту воду

Якщо додати в раціон харчування ожину, то це допоможе підтримати нормальне функціонування серця. Вона збагачена флавоноїдами, такими як антоціани, що знижують ризик розвитку різних серцевих хвороб.

При вживанні ягоди можна схуднути. Екстракт ожини має антибактеріальні та протизапальні властивості, тому допомагає справлятися із захворюваннями порожнини рота. Ягода корисна при боротьбі з раком легенів, раком товстої кишки і раком стравоходу. У ній є мікроелементи, що володіють хіміопрофілактичним ефектом.

У продукті є мінерали, що підтримують здоровий стан кісток. За допомогою кальцію можна зміцнити кістки, а магній допомагає засвоювати кальцій і калій в організмі.

Читайте також:  Лікарі назвали продукти, які варто їсти під час метеоризму, блюванні або застуді

Ожина підтримує здоров’я шкірних жирів і попереджає виникнення зморшок. Ягоду рекомендують вживати, щоб підтримувати здоров’я очей, а також через безліч корисних вітамінів і мікроелементів в складі її потрібно додавати в раціон вагітним жінкам.