Коли стрес ігнорується, людина наражається на серйозний ризик для здоров’я. А глибокий стрес, який зазнає протягом тривалого часу, може спровокувати тривалі чи відстрочені проблеми з організмом.

Портал StudyFinds зібрав найвражаючі дослідження останніх років. Вони демонструють, наскільки небезпечним є стрес і як він може погіршити загальний стан здоров’я.

Стрес на роботі підвищує ризик хвороби Альцгеймера

Такого висновку дійшли вчені з Університету Кертіна в Австралії. Вони відзначають, що в цьому випадку ушкоджується область мозку, що активується емоційною напругою.

Стреси збільшують ризик захворювань серця

Вчені з Єнчепінгського університету (Швеція) також виявили, що люди, які часто борються зі стресом на роботі, частіше страждають від небезпечного порушення серцевого ритму – миготливої ​​аритмії. Дослідники відзначають, що у людей, зайнятих розумово виснажливою професією, ризик її розвитку на 48% вищий. А їхні колеги з Університету Вітватерсранда в Йоганнесбурзі (Південна Африка) з’ясували, що у людей з високим рівнем стресу фінансового характеру (мають серйозні труднощі з грошима, що перебувають у важкому становищі тощо) ризик серцевого нападу в 13 разів вищий, ніж у тих, у когось такого стресу немає.

Стрес прискорює старіння

Команда Єльського університету (США) дійшла висновку, що стрес прискорює зміни до ДНК, які природно відбуваються з віком. У цьому учасники дослідження, які мали високі показники регуляції емоцій і самоконтролю, виявилися більш стійкими до впливу стресу. Також у них відзначалося менше ознак старіння та резистентності до інсуліну.