Якщо ви страждаєте від алергії, то візит до психотерапевта вам не зашкодить. Алергія може розвинутися на нервовому грунті.

За останні кілька десятків років поширеність алергії досягає катастрофічних масштабів. В основному алергією страждають жителі міст, проте дане захворювання також зустрічається і в селах.

За своєю суттю алергічна реакція – це неадекватна імунна відповідь на яку-небудь речовину білкової природи. У весняно-літній сезон поширена алергія на цвітіння, від якої досить складно позбутися, оскільки квітковий пилок знаходиться всюди.

Точні причини розвитку даної недуги ще не до кінця зрозумілі. Одним з факторів, що призводять до алергії, може бути надмірна чистота. Так, зазначено, що в районах з низькою санітарною культурою алергія практично не зустрічається.

Як відомо, у безлічі захворювань є як фізичні, так і психологічні причини. Алергія не є винятком, і надмірна реактивність імунної системи може бути наслідком глибоко душевного розладу.

Алергія – результат неприйняття

Фахівці запевняють, що алергія може бути наслідком глибоко внутрішнього неприйняття чого-небудь (або будь-кого) хворим. Якщо організм не переносить якусь речовину, то досить імовірно, що в житті такої людини присутні об’єкти, ситуації або люди, яких хворий не переносить.

Алергія на пил може розвинутися через надмірне прагнення до чистоти. Ідеальні «чистюлі» не переносять навіть найменшого забруднення, яке багато хто може і не помітити. Алергія на тварин може бути наслідком якогось неприємного випадку, який стався з людиною в дитинстві, наприклад, укус собаки і т.д. Алергія на той чи інший продукт може розвинутися, якщо часто вживати його в стані гніву. Також алергія на продукти може розвинутися в тому випадку, якщо їх дуже любить людина, на яку ви образились. Якщо людина забороняє собі радіти і насолоджуватися життям, то в такому випадку може розвинутися алергія на улюблені продукти.

Алергії часто піддаються недовірливі люди, які досить складно пристосовуються до нового місця і часто ображаються. Для них властива дратівливість і агресія, яку вони, як правило, не помічають і сприймають в порядку речей. При такому стані нервової системи страждає імунітет, який, зрештою, дає збій у вигляді алергічних реакцій на певні речовини.

Алергія у дітей

Нерідко алергія у дітей поєднується з великою ненавистю і гнівом батьків. Варто відзначити, що безліч дитячих захворювань пов’язані з психологічними проблемами у батьків. У даному випадку психологи радять батькам в першу чергу зайнятися собою, і змінити своє ставлення не тільки до дітей, але і до життя.

Алергія – підсумок внутрішнього протиріччя

Ще однією причиною алергії може стати внутрішнє протиріччя. Так буває, що людина до чогось прагне, однак з іншого боку пригнічує в собі це прагнення. Людина може в когось закохатися, але в той же час вона буде бажати, щоб ця людина пішла, оскільки боїться впасти в залежність від неї. Існує і така форма суперечності, коли людина відчуває до когось величезну неприязнь (наприклад, до свого шефа) і в той же час намагається домогтися від нього схвалення і похвали. У дітей алергія може виникнути в результаті постійних протиріч і сварок між батьком і матір’ю.

Алергія – спосіб привернути увагу

Деякі люди привертають до себе увагу стражданнями. Вони вважають, що їх будуть любити тільки якщо вони будуть страждати і хворіти. На жаль, при такій поведінці хвороби дійсно починають «липнути» до людини, і розірвати таке замкнуте коло буває досить важко. Насправді до страждаючої людини часто відчувають жалість, а не любов.

Лікування психосоматичної алергії

Як відомо, алергія не лікується, а єдиним дієвим способом уникнути алергічної реакції є постійне уникнення причинного алергену. Алергічні напади можна пригнічувати медикаментозно. Однак, можливо, ваша алергія є наслідком будь-яких душевних потрясінь. У такому випадку позбутися від неї вам допоможе кваліфікований лікар-психотерапевт. Часто буває так, що пацієнти-алергіки звертаються до психотерапевта не через алергії, проте в процесі психотерапії виявляють, що на фізичному рівні хвороба починає відступати.

З психосоматичною алергією можна боротися за допомогою гіпнозу, при якому вивільняються справжні причини алергії, такі як гнів, тривога, протиріччя, внутрішній конфлікт.

Для того щоб уникнути алергії (і ряду інших психосоматичних недуг) лікарі радять дбайливо ставитися до своєї нервової системи, не переживати через дрібниці і уникати неприємних вам людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
АЛЕРГІЯ І КИШЕЧНИК

ОСНОВНІ ПРАВИЛА АЛЕРГІКА

ТИПИ АЛЕРГІЧНИХ РЕАКЦІЙ