Не всі продукти, які ми вживаємо, однаково корисні. Навіть найулюбленіша їжа може згубно позначатися на здоров’ї зубів і ясен. Ось топ шкідників.

1. Вуглеводи (чистий цукор)

До вуглеводів належать всіма улюблені солодощі: цукерки, кондитерські вироби, морозиво, газовані напої, пакетовані соки, фастфуд. Список можна продовжувати нескінченно.

Чим же так страшний цукор? Він – найкраще харчування для мікроорганізмів, які величезними колоніями живуть в біоплівці на наших зубах. Вживаючи велику кількість солодкого, ми самі готуємо грунт для заселення і зростання патогенної мікрофлори. Вона, в свою чергу, затишно влаштувавшись і отримуючи достатнє харчування, руйнує емаль.

Читайте також:  Чи потрібно приймати вітаміни для здоров'я очей

2. Фруктові кислоти

Ми звикли вважати, що фрукти — це джерело вітамінів. Однак фруктові кислоти – наші приховані вороги, які пошкоджують емаль! Особливо агресивними вважаються цитрусові. Що ж робити? Застосування жувальної гумки допоможе збільшити виділення слини, яка нормалізує баланс кислот. При її відсутності можна сполоснути рот водою.

Порада: пийте соки через трубочку. Ці прості правила не вбережуть ваші зуби на 100%, але значно скоротять ризики і захворювання.

Продовження на наступній сторінці: 1 2 3