Вчені знайшли спосіб домогтися зниження показників підвищеного артеріального тиску, який практично нічого не коштує, навіть більш того, – допомагає заощадити гроші.

Дослідники з Великобританії встановили: відмова від вживання алкоголю всього на один місяць дає істотний ефект оздоровлення, зокрема, покращує параметри артеріального тиску, стану печінки. Про те, що це так, свідчать дані експерименту за участю трьох груп жінок з числа вживають алкоголь, які за завданням вчених припинили пити спиртне.

Групи був скомпоновані в залежності від того, скільки алкогольних напоїв дозволяли собі випробовувані. У першій зібралися ті, що випивали менше одне пляшки вина в тиждень, в другій – близько трьох, у третій – чотири і більше пляшки.

Медогляд, який пройшли учасниці після місяця утримання від алкоголю, показав, що у всіх жінок зменшилися рівні систолічного тиску і запальних білків цитокінів, здатних запускати в організмі механізми раку. Найбільше зниження даних параметрів спостерігалося у жінок, які до цього пили більше всіх. Однак показники жорсткості печінки у них не скоротилися за місяць «сухого закону» на відміну від жінок їх двох інших груп – ймовірно, самим активним випивакам для відновлення печінки потрібно більше часу.

В однієї з учасниць рівень систолічного тиску знизився з 132 до 113 мм рт ст. вчені не сумніваються в тому, що відмову від алкоголю можна рекомендувати як ефективний метод боротьби з підвищеним артеріальним тиском.

Джерело: МедікФорум