У боротьбі зі старінням лікарі та вчені пропонують різні методи, але пріоритет віддається здоровому способу життя та правильному харчуванню. Хоча на те, наскільки молодо виглядає людина, впливає безліч факторів, є дві основні звички, які можуть прискорити процес старіння.

“Йдеться про тривале і регулярне перебування на сонці без захисних засобів і підвищений вміст кінцевих продуктів глікування (КПГ) в організмі”, – розповіла дієтолог Тріста Бест.

КПГ є білками або ліпідами, які зазнали глікування вуглеводами. КПГ містяться у різних продуктах, у тому числі тваринного походження. Однак вони можуть формуватись і в процесі термічної обробки їжі.

За словами Бест, одним із найбагатших джерел КПГ є магазинна випічка. “Розфасовані хлібобулочні вироби, які продаються у відділі десертів або випічки у продуктовому магазині, містять величезну кількість КПГ”, – попередила дієтолог.

Експерти вже понад 10 років спостерігають зв’язок між вживанням цукру та старінням. Згідно з дослідженням, опублікованим у 2010 році в журналі Clinics in Dermatology, чим більше цукру надходить в організм, тим складніше шкірі відновлюватися. Ця особливість загострюється ще більше, якщо проводити на сонці багато часу.