Перекушування можуть бути дуже корисними навіть худне, – за умови, що людина перекушує правильними продуктами. Фахівці розповіли, яким перекусам віддати перевагу.

Легкий перекус між прийомами їжі не заподіє ніякої шкоди здоров’ю і не завадить зберегти струнку фігуру. Дієтологи відзначають, що здорове харчування якраз має на увазі п’яти-шестиразове вживання за день помірної кількості їжі. Перекуси з інтервалом не менше трьох годин корисні тим, що допомагають зберігати тонус в організмі, не допускати голоду, який сприяє переїданню. Вчені констатують: правильний перекус включає в себе «довгограючі» в плані травлення продукти, в яких збалансований склад жирів, білків і вуглеводів.

Отже, які варіанти перекусів вважаються найбільш корисними для здоров’я і фігури?

Темний шоколад. Сприятливо впливає на кишечник, збільшуючи в ньому рівень молекул з протизапальними властивостями. Експерти відзначають, що зайві кілограми часто бувають у людей, в організмі яких протікають запальні процеси. Крім того, темний шоколад допомагає запобігти розвитку резистентності до інсуліну – одного з факторів ожиріння.

Читайте також:  Усього 10 грамів цього вуглеводу викликають значне зменшення жиру на животі

Зелений горошок. Насичений білком і вітаміном В1, нестача якого веде до погіршення уваги, пам’яті і настрою. Також присутні в горошку вітамін В2, що поліпшує внутрішньоклітинний обмін, вітамін РР, важливий для серця і стан судин, і вітамін А, оздоровлюючий стан шкіри і волосся. Високий вміст клітковини в горошку сприяє зниженню рівня холестерину, активізації роботи шлунково-кишкового тракту і виведенню з організму небажаних компонентів. Горошок – відмінний перекус!

Жирна риба. Ще один варіант перекусу, який виявиться корисним і для здоров’я, і для зовнішності. Дослідження показують, що вживання жирної риби в кількості всього двох порцій на тиждень дозволяє позбавити людину від серйозних проблем для імунітету, до яких ведуть нездорове харчування і викликане ним ожиріння. Крім того, жирна риба допомагає прискорити метаболічні процеси, що дозволяє знайти і зберегти стрункість фігури.

Читайте також:  Чому так складно втримати вагу після схуднення

Курячі яйця. Медики переконані, що люди, яким необхідно схуднути і нормалізувати артеріальний тиск, повинні розглядати курячі яйця як обов’язковий продукт у раціоні харчування. Насичені поживними речовинами, яйця відмінно вгамовують відчуття голоду, при цьому після їх вживання довго тримається відчуття ситості. Яйця містять в собі 60% від необхідної людині добової дози селену, 32% вітаміну А і майже 15% заліза. Їх вживання захищає від розвитку гіпертонії, ожиріння, діабету, серцево-судинних захворювань.

Сир. Перекус сиром корисний, оскільки він відноситься до продуктів з розряду «з’їсти, щоб схуднути». В його складі багато білка, який зміцнює м’язи і допомагає надовго наситити організм. Крім того, сир прискорює метаболізм. У ньому міститься вітамін рибофлавіну, що діє в упряжці з тіаміном, – в результаті такої дії вуглеводи в організмі активніше перетворюються в енергію. Крім того, сир містить ще один компонент, що стимулює метаболізм, – пантотенову кислоту.

Читайте також:  В який час доби люди найбільше перебувають у стресі

Горіх. Ідеальний продукт для швидкого перекусу. Жири в складі горіхів сприяють їх повільному перетравленню і, відповідно, тривалого відчуття ситості. Було встановлено, що щоденне вживання в їжу жмені горіхів – близько 30 грамів – дозволяє не додавати у вазі.

Джерело: МедікФорум