Основним чинником більшої тривалості життя виявилася мутація, що впливає на обмін інсуліну в організмі.

Ще в 2009 р. вчені університету Кіля (Німеччина) повідомили про те, що тривалість життя людини залежить від гена FOXO3. Однак тільки зараз стало відомо, які саме мутації цього гена сприяють довголіттю. Докладно про дослідження повідомляє журнал Nature Communications.

Вчені з Інституту клінічної молекулярної біології виявили, що два визначених варіанту гена FOXO3 частіше зустрічаються у людей, які прожили 100 років, у порівнянні з тими, чиє тривалість життя склала від 60 до 75 років. У цьому дослідженні аналізували ДНК жителів Німеччини, Данії та Франції.

Читайте також:  Понад 50% хворих на рак повідомляють про ті самі 5-ти симптоми

Тривалість життя залежить від багатьох генетичних факторів. Проте ген FOXO3 відіграє важливу роль в інсуліновий обміні. Від нього залежить реакція організму на пов’язані з харчуванням стреси: голод, надлишок їжі. Експериментальні дані показали, що виявлені генетичні відхилення повинні приносити людині в сучасних умовах більше шкоди, ніж користі. Проте кілька тисяч років тому людей з такими генами було набагато більше. Їх частка скоротилася через різкі змін у раціоні харчування, в результаті чого ці мутації перестали надавати людині переваги.

Джерело: MedikForum