Чимало людей мріють про щасливе і довге життя. Смерть здається занадто страшною подією, адже навколо в світі нас оточують величезні можливості, які хотілося б встигнути спробувати на смак. Людям, які прагнуть до тривалого життя, необхідно прочитати цю статтю, адже ми опишемо найпростіші способи, як збільшити термін життя.

Численні наукові дослідження присвячені тому, як продовжити життя. Існує чимало рецептів збереження молодості, які ми зібрали для вас в одному матеріалі.

Зменшення калорійності

«На останньому конгресі з геронтології та геріатрії, який проходив у Сеулі, в Кореї, в минулому році, було показано, що метод №1 збільшення тривалості життя та підвищення її якості — це обмеження калорійності харчування. Змінився характер нашої роботи, ми живемо в теплих приміщеннях, ходимо в теплому одязі. Нам не потрібно стільки жирної їжі», — стверджує президент Європейської асоціації геронтології та геріатрії, член-кореспондент РАН Володимир Хавінсон.

Згідно з результатами дослідження, зменшення калорійності на 20-30 відсотків здатне зменшити ризики захворіти на цукровий діабет на 50 відсотків, а онкологією — на 70 відсотків. Проблема багатьох людей полягає в тому, що вони їдять набагато більше, ніж вимагає організм. А відсутність фізичних навантажень призводить іноді до дійсно сумних наслідків. Тому досить знизити калорійність, як роблять японці, італійці та інші нації, щоб продовжити собі життя.

Обмеження солі і цукру

Не секрет, що сіль і цукор є чи не самими лютими ворогами людини у світі. Тому, якщо ви не можете обійтися без великої кількості їжі, хоча б обмежте споживання солі і цукру. Це допоможе позбутися деяких проблем. Зокрема, через велику кількісті солі в раціоні утворюється гіпертонія, а потім ранній інсульт. Цукор може стати причиною хвороб мозку, серця, підшлункової залози, діабету, ожиріння і передчасної смерті.

Читайте також:  Названо несподівану небезпеку смартфонів для зору
Більше овочів і фруктів

Широко відомо, що м’ясо може стати джерелом проблем зі здоров’ям. А всі довгожителі воліють їсти овочі та фрукти. Саме ці продукти здатні призвести до довгого і легкого життя. Вважається, що в день потрібно з’їдати не менше п’яти порцій фруктів і овочів. За порцію приймається кількість, яка міститься в долонях людини, тобто жменька. Напевно, навіть не варто пояснювати, що в овочах і фруктах міститься безліч корисних елементів і антиоксидантів, здатних створити справжні чудеса з людиною.

Прийом аспірину

Деякі вчені стверджують, що аспірин здатний поліпшити якість життя людей після 50 років. Завдяки цьому препарату зменшується ймовірність інфарктів, інсультів, а також деяких видів раку стравоходу, шлунка, простати. За припущеннями, медикамент вбиває навіть найменші вогнища запалення, які здатні перерости в пухлину. При цьому мова йде про регулярний прийом аспірину.

Приймайте душ помірно

Помірний прийом ванни і душа дозволить зберегти життя надовго. Справа в тому, що гаряча вода і мило здатні позбавити шкіру корисних жирів, які захищають людину. Тому людям радять не митися занадто часто. Максимальна кількість раз прийому душу — раз на добу.

Читайте також:  Цитрусові знижують ризик погіршення роботи мозку на старості на 23%
Активна розумова діяльність

Чи помічали ви, що про старість найчастіше говорять в тому випадку, коли людина стає слабкою не стільки фізично, скільки психологічно. Коли розум починає згасати, відразу стає зрозуміло, що люди старіють. Саме тому експерти вважають, що активна розумова діяльність протягом усього життя буде корисна кожній людині. Якщо ви подивитеся на відомих діячів культури, медицини, науки, ви переконаєтеся в цьому самі.

Прийом вітамінів

Вітаміни є важливим джерелом життя людини. Але давно доведено, що не обов’язково приймати мультивітамінні комплекси. Їх можна замінити звичайними фруктами, овочами, або ж придбати вітаміни, що продаються окремо, не в комплексі.

Сонячні ванни

Сонце часом недооцінюють. Його внесок у здоров’я і стан людини дійсно величезний. Справа в тому, що сонячні ванни протягом трьох годин в день здатні знизити ризик розвитку раку грудей і кишечника мало не в половину. Причина — вітамін D, який переводиться в гормон, що володіє протипухлинними властивостями. У чоловіків ризик інсульту і серцевих нападів зменшується на 16 відсотків. Спосіб досить суперечливий, проте виключати користь сонця все-таки не варто.

Сон в темряві

Вчені давно довели, що якісний сон здатний створити справжні чудеса. Але недавнє відкриття показало, що користь несе тільки сон в непроглядній темряві. Світло заважає виробленню в мозку гормону мелатоніну, який важливий для захисту від раку і імунної системи.

Читайте також:  Медики пояснили, чому шкідливо пити воду перед сном
Шоколад

Не раз доводилася користь шоколаду для здоров’я і психологічного стану людини. Люди, які його споживають, стають не тільки щасливішими — у них суттєво зменшується ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Також шоколад дозволяє знизити ймовірність інсульту і зменшує тиск.

Шлюб

Дивно, що шлюб позитивно позначається на стані здоров’я людини. Вченими не раз доведено, що сімейні люди, які прожили разом 20 років і більше, живуть в середньому на три роки більше, ніж одинаки. Це пов’язують з тим, що в парі люди один про одного дбають, стежать за здоров’ям свого коханого.

Ні сваркам

Сварки, стреси, конфлікти — все це серйозно впливає на стан здоров’я. Чим менше буде у вашому житті, тим довше вона буде.

Біг

Найкращим видом спорту, який продовжує життя, є біг. Завдяки йому люди можуть прожити мало не до ста років. Але в цілому будь-які фізичні навантаження корисні для здоров’я, тому не забувайте про це.

Відсутність шкідливих звичок

Шкідливі звички — надто очевидні причини, які вкорочують життя. До наркотиків, алкоголю і звичайним сигаретам можна віднести і куріння кальяну та електронних сигарет і вейпів. Постарайтеся повністю виключити ці «хобі» зі свого життя, якщо хочете існувати довго і щасливо.