Досі чистите зуби звичайною щіткою? Клінічно доведено, що мануальні моделі на 80% поступаються ефективності електричним варіантам. Електрощітки надають комплексний догляд за ротовою порожниною, який так важливий дорослим і дітям. Щетинки в них рухаються під дією мікроімпульсів і збивають пасту до стану піни, що набагато ефективніше за звичайне, «ручне» чищення зубів. Чим хороші електричні щітки?

 1. видаляють зубний наліт та камінь з усіх боків, у тому числі у міжзубних проміжках;
 2. дбайливо відбілюють емаль, не провокуючи її чутливість;
 3. м’яко масажують ясна, стимулюючи приплив крові та попереджаючи розвиток гінгівіту, пародонтиту, пришийкового карієсу;
 4. знищують бактерії — основну причину неприємного запаху з рота;
 5. добираються до важкодоступних місць, очищаючи їх від залишків їжі.

Електричні моделі поєднують у собі функціональність, екологічність, невисоку вартість та зрозуміле управління. Час чищення зубів із нею скорочується вдвічі, проти використання мануальних виробів.Нижче розповімо про те, якою має бути якісна електрична зубна щітка і як не помилитися з покупкою.

Правила вибору

Насамперед дивимося на технологію чищення:

 1. У механічних щітках головка рухається у різні боки, видаляючи зубний наліт та залишки їжі. Це недорогі моделі із середньою ефективністю, які підійдуть людям без особливих проблем із ротовою порожниною.
 2. Пульсуюча технологія має на увазі швидкий рух самих щетинок. Такі щітки добре справляються навіть із проблемними зубами та представлені у продажу широким модельним рядом.
 3. Ультразвукові щітки генерують вібрацію з високою частотою, що гарантує мінімальну залученість до процесу чищення. Вони не підходять людям із брекет-системами.

Зверніть увагу на режими чищення:

 1. повсякденний (універсальний варіант);
 2. дбайливий для людей з чутливими зубами та яснами;
 3. видалення нальоту для тих, хто мріє про білу посмішку;
 4. масаж ясен для профілактики захворювань та кровоточивості;
 5. догляд за язиком для комплексного очищення.

Уточніть тип щетини. М’яка підійде людям з чутливою емаллю та кровоточивістю ясен, а також дітям та підліткам. Щетина середньої жорсткості — базовий варіант для дорослих. Жорсткі щітки рекомендується використовувати лише за призначенням стоматолога (наприклад, при сильному нальоті або для чищення брекет-систем). Нарешті, розберіться з рештою нюансів:

 1. плюсом стане наявність датчика тиску, який повідомляє про те, як сильно ви тиснете на зубну емаль;
 2. топові моделі сполучаються зі смартфонами для того, щоб ви могли дізнатися в мобільному додатку інформацію про стан зубної порожнини та процес чищення;
 3. у комплект із однією щіткою може входити кілька насадок, що зручно для тих, хто купує один прилад на сім’ю;
 4. наявність таймера допомагає контролювати час чищення зубів;
 5. між акумуляторною та мережевою моделлю краще віддати перевагу першому варіанту.

Вдалих покупок!

*На правах реклами