До порушень роботи носа і залежно від носових крапель призводить викривлена перегородка носа, яка є у 90% людей, повідомили в міністерстві охорони здоров’я.

За словами медиків, коли викривлена перегородка, порушується аеродинаміка носа, і потоки повітря проходять по носі не так, як закладено природою, а з спотвореннями. Так, якщо у людини є викривлення перегородки, потік повітря вдаряє в це викривлення і рикошетить.

Замість того, щоб йти в носоглотку, повітря потрапляє на бічну стінку носа, на якій розташовані нижні носові раковини, здатні змінювати обсяг. Від постійної травматизації вони починають набрякати, тому ніс виявляється закладеним. В цьому випадку люди і закапують судинозвужувальні краплі.

Цей процес може тривати місяці або кілька десятків років, приводячи до повної залежності від крапель.

Під впливом крапель слизова носа змінюється, і чим занедбаніша ситуація, тим менше шансів на те, що корекція форми носової перегородки допоможе відновити функцію носа повністю. За даними МОЗ, приблизно у 90% населення перегородка носа викривлена, деякі не можуть дихати без застосування судинно-звужуючих крапель.

Займатися самолікуванням не можна, потрібно звернутися до фахівців, які поставлять діагноз і призначать лікування, підкреслюють лікарі.