Як з’ясувала міжнародна група вчених, пристрасть людини до алкоголю може залежати від її групи крові.

Вчені проаналізували дані людей, схильних до алкоголізму. З’ясувалося, що в ДНК ген, що визначає групу крові, розташовується в одній спіралі з геном, в якому міститься спадкова схильність до алкоголізму. І найбільше людей з алкогольною залежністю, як наголошується в дослідженні, мають другу групу крові.

Це може бути викликано особливістю роботи надниркових залоз, припускають експерти. Можливо, людина відчуває недостатній рівень глюкози в крові і намагається компенсувати його за рахунок алкоголю.

Як розповіла раніше глава Федерального медико-біологічного агентства Вероніка Скворцова, серед інфікованих коронавірусом нового типу найчастіше зустрічаються пацієнти з другою групою крові.

Читайте також:  Нестачу навантажень у будні можна надолужити у вихідні

– Превалююча група крові у заражених – це друга. У великому відриві від інших груп крові. На другому місці – перша і третя. І найрідше рідкісна група, четверта, – відзначала вона.

Відомий вчений-вірусолог Фелікс Єршов теж говорив про це. Люди з другою групою крові знаходяться в зоні ризику, підкреслював лікар, і це відбувається через особливості системи інтерферону. За його словами, володарі другою групою крові мають чутливість до ГРВІ та онкологічних захворювань.

Раніше повідомлялося, що виявити схильність до алкоголізму нескладно. Є три питання, які задає нарколог на прийомі. Вони звучать так: “чи просили вас близькі кинути пити?”, “Чи було вам коли-небудь соромно за те, що ви вчинили в стані сп’яніння?”, “Чи було у вас бажання похмелитися з ранку?”. Якщо на всі три питання людина відповіла “так”, то з високою ймовірністю вона має проблеми з алкоголем.

Читайте також:  75% підлітків майже не рухаються