Струнка і навіть худорлява фігура зовсім не є надійним захистом від діабету другого типу. До такого висновку прийшли британські дослідники з Університету Ньюкасла.

Хоча лікарі наполегливо стверджують, що зайва вага і ожиріння значно збільшують ризик розвитку діабету другого типу, вчені з Великобританії з цим не згодні. Вони виявили, що худорляві люди практично також ризикують захворіти діабетом. Їх припущення ґрунтується на тому, що індекс маси тіла, що визначає співвідношення між ростом і вагою, є неакуратним предиктором ризику діабету.

Замість цього, людям необхідно оцінювати небезпеку по тому, яким чином їх тіло накопичує жир. Адже його може бути і не видно на животі, стегнах, або боках, так що людина зовні здається стрункішою, однак цього жиру буде достатньо на внутрішніх органах. Більше того, зовні здорові люди можуть мати значну кількість внутрішнього жиру, що і призведе до початку хвороби.

Існує теорія про те, що діабет запускається скупченням внутрішнього жиру на печінці та підшлунковій залозі, які є абсолютно необхідними для виробництва інсуліну та контролю рівня цукру в крові. Однак існують люди, які більш схильні накопичувати жир саме навколо цих органів, причому це відбувається незалежно від їх загальної ваги.

Автор дослідження, професор медицини і фахівець в області метаболізму Рой Тейлор виявив докази того, що будь-яка людина, що володіє абсолютно нормальною і навіть недостатньою вагою, може стати діабетиком, незважаючи на здорове харчування і фізичні навантаження.

“У нас всіх є персональний поріг сприйняття жиру, – говорить професор. – .. Якщо цей поріг у вашому організмі перевищено, то ви станете жертвою діабету другого типу. Багато лікарів вважають, що ця хвороба є результатом ожиріння і зайвої ваги. Насправді, все залежить від здатності організму контролювати рівень цукру в крові. Надмірний жир накопичується дуже повільно в печінці, а потім в підшлунковій залозі. Це викликає повільно прогресуючі зміни, які рано чи пізно призводять до точки, коли інсулінопродукуючі клітини підшлункової залози більше не реагують на збільшення рівня цукру в крові, яке відбувається після прийому їжі “.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПЕРШІ ОЗНАКИ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ

ЧИ ЗАГРОЖУЄ ВАМ ДІАБЕТ У НАЙБЛИЖЧІ 5 РОКІВ?

ДІАБЕТ У ЗНАМЕНИТИХ ЛЮДЕЙ