Хронічний простатит і статева функція тісно пов’язані між собою. Успішне усунення еректильної дисфункції при простатиті досягається комплексним лікуванням.

Хронічний простатит

Порушення статевої функції у чоловіків – явище досить часте, особливо у віковій категорії після 40 років. При цьому за допомогою до лікаря звертаються не лише чоловіки, а й жінки, охочі всіляко допомогти і підтримати свого чоловіка.

За спостереженнями лікарів, досить часто причиною статевих розладів є хронічний простатит, який виявляється при обстеженні хворого. За статистикою, приблизно у третини всіх чоловіків можна виявити ті чи інші прояви хронічного простатиту.

Основною причиною хронічного простатиту є бактеріальна інфекція сечостатевих органів, яка з часом проникає в передміхурову залозу, сприяючи розвитку запального процесу. На жаль, симптоматика хронічного простатиту досить стерта, і часто хворі роками навіть і не підозрюють про свою недугу. Симптоми дають про себе знати лише при прогресуванні або загостренні захворювання.

Статеві розлади при простатиті

Одним з ускладнень хронічного простатиту є погіршення статевої функції чоловіка. При тривалому запаленні передміхурової залози у чоловіка можу спостерігатися наступні статеві розлади:

  • еректильна дисфункція (слабка ерекція) – спостерігається приблизно в 50% випадків хронічного простатиту;
  • зниження статевого потягу – спостерігається в 25% випадках при простатиті;
  • передчасна еякуляція;
  • болючий статевий акт.

Більше 85% хворих на хронічний простатит відзначають значне зниження частоти статевих контактів. При цьому причиною є не тільки фізичні, а й психологічні порушення. Простатит може привести до серйозних психічних розладів і навіть увігнати чоловіка в стан депресії.

Причина статевих розладів при простатиті

Причина порушення статевої функції при простатиті криється як в органічних, так і психічних змінах.

При хронічному простатиті рецептори передміхурової залози піддаються значним пошкодженням, що призводить до порушення рефлекторного апарату, відповідального за нормальну ерекцію і еякуляцію. Хронічний запальний процес призводить до стійкого роздратування нервових закінчень, чим пояснюється підвищена збудливість і передчасна еякуляція на початкових стадіях простатиту. Однак при прогресуванні захворювання відзначається зниження збудливості і еректильна дисфункція.

Порушення статевої функції погіршується й психологічними факторами. Емоційна пригніченість чоловіка, втрата впевненості в своїх силах, а також страх перед черговою невдачею ще більше посилюють проблему. Відзначено, що хворі з хронічним простатитом схильні до депресивних і іпохондричних станів, що призводить до розвитку вегетативних порушень.

Таким чином, порушення статевої функції при хронічному простатиті носять змішаний характер, що вимагає комплексного підходу при лікуванні даного захворювання.

Лікування статевих розладів при хронічному простатиті

В першу чергу лікування має бути спрямоване на усунення першопричини статевих розладів, тобто самого простатиту.

Що стосується безпосередньо статевої сфери, то для її корекції на початкових стадіях можуть застосовуватися рослинні заспокійливі препаратів та адаптогени типу елеутерококу, женьшеню, родіоли та інших.

При серйозних психічних розладах призначаються антидепресанти, транквілізатори та інші психотропні препарати.

При вираженій еректильній дисфункції доцільне застосування препаратів, що відновлюють потенцію.

У лікуванні статевих розладів важливе місце займає психотерапія, метою якої є усунення емоційної напруги, що є важливим патогенетичним фактором захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХРОНІЧНИЙ ІНФЕКЦІЙНИЙ ПРОСТАТИТ

ЗАГОСТРЕННЯ ХРОНІЧНОГО ПРОСТАТИТУ

ВІДНОВЛЕННЯ КРАЙНЬОЇ ПЛОТІ