Нове дослідження допомогло виявити 13 найбільш поширених симптомів хвороб нирок. Вчені з Університету Лейчестера вважають, що знання цих симптомів може врятувати здоров’я і життя мільйонів людей.

З допомогою спеціального опитувальника, через який пройшли десятки пацієнтів, які страждають від не потребують гемодіалізу хвороб нирок, вчені з Великобританії склали рейтинг 13 найбільш поширених симптомів. Ці симптоми говорять про те, що людині, можливо, потрібна допомога уролога і початок лікування хвороби нирок. Дуже важливо не запускати патологічні зміни в роботі цього органу, адже деякі хвороби можуть швидко прогресувати, підвищуючи ризик ниркової недостатності.

До числа симптомів увійшли надмірна втома і часті сечовипускання, порушення сну, м’язові спазми і жорсткість суглобів, прогресуюча слабкість і втрата м’язової маси. Також у цьому списку болі в кістках і суглобах, часте відчуття холоду або озноб, свербіж і брак дихання. Серед жертв хвороби нирок спостерігаються такі симптоми, як погана концентрація, синдром неспокійних ніг, імпотенція або втрата лібідо, і поганий апетит.

Автори дослідження підкреслюють, що хронічні хвороби нирок – це довгостроково поточні розлади, з якими стикаються багато мільйонів людей. Приблизно 10% таких пацієнтів з часом страждають від ниркової недостатності, їм потрібен гемодіаліз або пересадка органа. Ось чому так важливо починати лікування хвороб нирок як можна раніше.

Джерело: МедікФорум