За словами Шеріл Літгоу, медика Benenden Health, щоденний душ може негативно позначитися на здоров’ї шкіри.

Ранковий душ може знизити рівень стресу, зарядити вас енергією і змити нічні токсини. Однак щоденний душ – не зовсім нешкідливе заняття.

Шеріл Літгоу, медикиня з Benenden Health пояснила:

“Після міцного нічного сну перша думка для багатьох-прокинутися з ранковим ритуалом душу. Хоча це відмінно підходить для нашого пожвавлення і управління накопиченими в організмі запахами, насправді це може принести більше шкоди, ніж користі”

За словами Літгоу, проблема полягає в порушенні крихкого балансу в організмі, який допомагає підтримувати здорову структуру шкіри.

Читайте також:  П'ять простих звичок, які роблять життя більш здоровим і довгим

“Підтримка здорової структури шкіри залежить від нормальних масел, вироблених організмом, і м’якого балансу корисних бактерій і мікроорганізмів”.

Як вона пояснила, щоденний душ, особливо з гарячою водою, може порушити процес підтримки здорової шкіри, а також викликати сухість, подразнення і свербіж шкіри.

“Суха шкіра має більше шансів запропонувати нижчий захист від інфекцій та алергенів з бактеріями, що порушують бар’єри”.

Літгоу попередила, що надмірне очищення різних ділянок тіла також посилює проблему.

«У нашому способі життя гермафобів ми використовуємо антибактеріальні продукти, які, знову ж таки, знищують всі типи бактерій, включаючи ті, які корисні для нашої шкіри”. В результаті наша імунна система менш ефективна в боротьбі не тільки з шкідливими бактеріями, але і з хорошими».

Читайте також:  Чотири бюджетні овочі, які допоможуть знизити ризик ревматоїдного артриту

Рекомендація

Відійдіть від щоденного ритуалу прийняття душу, просто вимийте ці важливі ділянки і дозвольте своїм здоровим мікроорганізмам процвітати.
Це не точна наука, але, як правило, прийняття душу рідше, ніж кожен день, може принести користь для здоров’я.

«Хоча ідеальної частоти не існує, експерти припускають, що для більшості людей достатньо приймати душ кілька разів на тиждень (якщо тільки ви не брудний, спітнілий або у вас немає інших причин частіше приймати душ)», – пояснює Harvard Health.