На масових акціях протесту нас підстерігає багато небезпек. Дізнайтеся , як мінімізувати ймовірність хвороби на « Євромайдані ».

Як не захворіти на « Євромайдані » У нашій країні знову вирують політичні пристрасті. Як і дев’ять років тому , на вулиці найбільших українських міст виходять десятки і сотні тисяч людей висловити своє невдоволення тим, що відбувається . Разом з тим , варто завжди пам’ятати , що натовп людей – це підвищений рівень небезпеки для кожного. Зокрема , одними з гострих проблем є захворювання , які протестуючі можуть підхопити в холодний час.

У даній статті ми поговоримо про те , як захистити себе від хвороб при безстрокових акціях протесту , зокрема , на « Євромайдані ».

Одягаємося тепліше

Простояти кілька годин у холодну вітряну погоду – це серйозне випробування для вашого організму , що може закінчитися застудою. Від переохолодження знижується імунний захист , що підвищує ймовірність інфікування вірусами. Тому , перед тим , як йти на «Майдан» , одягніться тепліше , при цьому одяг має бути комфортним для тіла , і ви не повинні в ньому потіти.

Читайте також:  Переваги АСІТ-терапії в лікуванні алергії: відкриття для подолання алергічних реакцій
Захищаємо ніс!

Як відомо , грип та застуда – це вірусні захворювання , і в натовпі ви маєте всі шанси підхопити ГРВІ. У переважній більшості випадків вірус проникає через носову порожнину , тому створюйте для патогенних вірусів бар’єр. Змащуйте ніс оксоліновою маззю перед тим , як вийти на вулицю.

Після повернення з « Євромайдану » потрібно промити носові порожнини розчином солі. Його можна приготувати самому або купити вже готовий розчин в аптеці. Соляний розчин знімає місцеве запалення , а також вимиває вірусні частки з носоглотки .

Стежимо за чистотою рук

На масових демонстраціях і акціях протесту питання гігієни завжди був непростим. Помити руки з милом практично ніде , що підвищує ймовірність виникнення так званих «хвороб брудних рук». Тому візьміть з собою пачку вологих серветок або флакончик з дезінфектантом , і періодично змащуйте їм руки. Також намагайтеся рідше торкатися руками обличчя , оскільки так інфекція на руках може потрапити в ротову , носову порожнини або очі , що спричинить за собою розвиток запального процесу.

Читайте також:  Вплив сидіння на здоров'я: Медичні проблеми та шляхи запобігання
Табу на алкоголь

Багато з метою зігрітися вдаються до розпивання спиртних напоїв. Ні в якому разі не робіть цього, оскільки тимчасовий « розігрів » після вживання алкоголю , як правило , швидко змінюється переохолодженням , після чого ви напевно захворієте. Крім того , алкоголь негативно впливає на координацію рухів і швидкість прийняття рішень , що може зіграти з вами злий жарт при непередбачених обставинах.

Бережіть горло

Ну який «Майдан» обходиться без криків і гасел ! Природно , і вас , швидше за все , захлесне непереборне бажання « покричати » , але намагайтеся робити це без « надриву ». Якщо ви будете багато і голосно кричати , то пошкодите ніжну слизову оболонку глотки і голосові зв’язки аж до повної втрати голосу. Якщо при цьому ви будете ще й дихати холодним повітрям , то захворювання горла вам гарантовані. Візьміть з собою теплий шарф , а під час акцій – стримайте запал.

Читайте також:  Які вітаміни потрібні жінкам після 50 років
Якщо ви впали

Падіння в натовпі ( особливо якщо він рухається ) – це досить небезпечний випадок , який може привести до серйозних травм. Якщо ви не втримали рівновагу і впали , то перше , що ви повинні зробити , це згрупуватися в позу ембріона. При цьому голову потрібно максимально закрити руками і якомога ближче звести лікті до зігнутих колін. Так ви захистите життєво важливі внутрішні органи від травм.

Захистися від сльозогінного газу

Якщо ви помітили , що хтось збирається застосувати сльозогінний газ , то потрібно щільніше загорнутися в шарф , щоб максимально фільтрувати повітря, яке ми вдихаємо . Шарфи з щільної вовняної тканини краще очищають повітря . Також від сльозогінного газу допоможе змочена оцтом тканина. Візьміть з собою кілька хусток і флакончик оцту , або вже просочену оцтом тканину в поліетиленовому пакетику з застібкою.