Дослідники виявили, що спосіб приготування овочів може мати значний вплив на здоров’я. Наприклад, обсмажений шпинат надає не такий ефект, як сирої. Фактично вчені прийшли до висновку, що вживання сирих овочів пов’язано з більш низьким ризиком розвитку серцевих захворювань.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Frontiers in Nutrition, фахівці вивчили дані про дієту майже 400 тис. дорослих британців, порівнявши цю інформацію з даними про серцево-судинних захворюваннях (ССЗ) за 12-річний період спостереження.

В результаті вони виявили, що споживання сирих овочів було пов’язано з меншим ризиком появи таких проблем і передчасною смертю. З іншого боку, аналогічного зв’язку при вживанні варених овочів не спостерігалося.

“Ми спостерігали взаємозв’язок між вживанням сирих овочів і зменшенням ризику ССЗ, але ця асоціація, ймовірно, також пояснюється соціально-економічними факторами і способом життя в цілому”, – зазначив провідний автор дослідження Ци Фен. Разом з тим вчені не виключили істинного захисного ефекту.